پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: QHPCCZxe     تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۶ ۰۹:۰۵:۰۰     

يارانه اختصاصي به چاپ كتبي درسي بالا مي رود ، استاندارد كتاب ها پايين مي آيد

روزنامه هنرمند

در پي درج مطلب در روزنامه هنرمند مورخ24/6/95 با عنوان « يارانه اختصاصي به چاپ كتبي درسي بالا مي رود ، استاندارد كتاب ها پايين مي آيد » جوابيه سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي اين وزارتخانه به شرح زير است: كتاب هاي درسي جهت استفاده يك سال تحصيلي با صرف كاغذ 70 گرمي داراي استاندارد قابل قبول در سطح جهاني از محل كاغذ وارداتي و داخلي توليد مي شوند . استفاده از كاغذ توليد داخلي همواره از اهداف اين سازمان بوده و باتوجه به ظرفيت كارخانجات داخلي بخشي از كاغذ مصرفي از آنها خريداري و مورد استفاده قرار مي گيرد . عليرغم تعهد شركت صنايع چوب و كاغذ مازندران مبني بر افزايش كيفيت كاغذ در حد استانداردهاي مورد قبول اين سازمان و تحويل به موقع آن متناسب با برنامه زمانبندي توليد كتاب طبق قراردادهاي منعقده با چاپخانه ها ، متاسفانه تا كنون اين امر محقق نشده و اين موضوع موجب كاهش كيفيت در تصوير و صحافي برخي كتابها به جهت نوع كاغذ شده است كه با مذاكرات اخير با ايشان قول افزايش كيفيت كاغذ خود را داده اند كه در صورت تحقق و افزايش توليد كاغذ مورد نظر ، ميزان استفاده از كاغذ داخلي افزوده خواهدشد .

استاندارد كيفي كاغذ وتاثير آن بر سلامت دانش آموزان نياز به نظرات كارشناسانه علمي و مستند دارد ، لذا چنانچه نماينده مردم محترم مجلس اطلاعات و مستنداتي بيش از آنچه توسط اين سازمان و چاپخانه هاي طرف قرارداد كه طي سالها مطالعه و تجربه كسب شده دراختيار دارند مي توانند با تبادل آن اين سازمان را در بهبود كيفي و استاندارد سازي كتاب درسي مساعدت نمايند .

لازم به ذكر است كه يارانه كتاب درسي طي سالهاي اخير هيچگونه افزايشي نداشته است .

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه