پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: 3Mg6reSU     تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۳ ۱۰:۳۰:۰۰     

بنويسيد توالت مدرسه، بخوانيد منبع آلودگي و بيماري

سايت سلامت آنلاين

در پي درج مطلب در سايت سلامت آنلاين مورخ5/7/95 با عنوان « بنويسيد توالت مدرسه، بخوانيد منبع آلودگي و بيماري» جوابيه معاونت تربيت بدني و سلامت اين وزارتخانه به شرح زير است:

 اقدامات اين معاونت شامل :

*نظارت بر بهداشت محيط سرويس هاي بهداشتي با تكميل چك ليست بهداشتي در پروژه مهر ، قبل از بازگشايي مدارس ودر طرح تعالي مدرسه در طول سال تحصيلي .

*نظارت بر بهداشت محيط مدارس توسط بازرسين و مميزان مراكز بهداشت درماني و در روستاها توسط بهورزان وزارت بهداشت و تكميل فرم مميزي به خصوص در مدارس مروج سلامت و ساير مدارس .

* كنترل و نظارت روزانه مراقب سلامت بروضعيت بهداشت سرويس هاي بهداشتي با انجام خود مميزي داخلي و در مدارس فاقد مراقب سلامت توسط مدير يا معاون پرورشي و يا رابط بهداشت .

* تجهيز مدارس به لوله كشي صابون مايع و با استفاده از مخزن صابون مايع .

* آموزش بهداشت به دانش آموزان ، اوليا وكاركنان در طول سال تحصيلي با توجه به تقويم مناسبت هاي بهداشتي و ارتقاي ميزان آگاهي ها در رابطه با اهميت رعايت بهداشت .

* تهيه ، تنظيم و ارسال بخشنامه آب آشاميدني بهداشتي ويژه مدارس.

* اجراي برنامه ها و طرح هاي بهداشتي در مدارس و ارتقاي سطح بهداشت

* ايجاد تشكل دانش آموزي سفير سلامت براي آموزش بهداشت به گروه هاي همسال در مدارس.

* نظافت روزانه سرويس هاي بهداشتي توسط نيروهاي خدماتي مدارس.

* شركت در دوره هاي آموزشي ، بازآموزي و دوره بهداشت عمومي ويژه نيروهاي خدماتي ، سرايداران و مستخدمين و دريافت كارت صحت سلامت ساليانه.

* گنجاندن بندهاي 56 الي 63 با عنوان كنترل شرايط بهداشتي و ايمني درآيين نامه اجرايي مدارس .

نظرات

mansour rahimi

کمتر مسئولی در مدارس به وضعیت توالتها توجه لازم را دارد و یکی از دلایل بی کفایتی مدیران همین است بخصوص که مربی بهداشت را با رشته غیر مرتبط و صرفا جهت تکمیل ساعات موظف منصوب کنند
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه