پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۴ ۱۲:۵۲:۵۰
کدمطلب: qFpxZ2qb
رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور:
معلوليت مشكل فرد نيست بلكه مشكل جامعه است

رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور با بيان اينكه ديگر زمان آن رسيده كه واژه معلوليت كنار گذاشته شود، افزود: معلوليت مشكل فرد نيست بلكه مشكل جامعه است.

به گزارش مركزاطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، مجيد قدمي در همايش «بر بال پروانه» كه به مناسبت فرارسيدن 13 آذر ، روز جهاني معلولان در سالن حجاب برگزار شد، افزود: زمان آن گذشته كه معلولان را از ديگر افراد جامعه جدا كنيم و در اين راستا ، كانون تا كنون توانسته با زبان هنر به توانايي هاي نهفته در وجود دانش آموزان با نيازهاي ويژه دست يابد.

وي ادامه داد: هدف آموزش و پرورش و كانون پرورش فكري در كنار يكديگر، ايجاد فضايي آرام و در عين حال آموزشي براي تمامي خانواده هايي است كه داراي فرزندان و دانش آموزان با نيازهاي ويژه هستند و بايد سعي كرد تا احساس يكي بودن در بين افراد جامعه و هم افزايي به نحو شايسته برقرار شود.
قدمي با بيان اينكه اكنون حدود 50 هزار معلول در كنار بچه هاي عادي در حال آموزش هستند، افزود: نياز است جامعه و خانواده ها براي در كنار يكديگر بودن و زندگي كردن آماده شوند و بچه هايي كه نابينا و يا ناشنوا هستند با قرار گرفتن در كنار دانش آموزان عادي به تحصيل خود ادامه دهند تا از اين طريق قدر يكديگر را بدانند.
وي تصريح كرد: آموزش و پرورش تا كنون در اين زمينه بسيار موفق عمل كرده و توانسته از ضعيف شدن مدارس استثنايي و بازماندن دانش آموزان با نيازهاي ويژه از تحصيل جلوگيري كند و از طرفي مدافع حق وحقوق دانش آموزان استثنايي نيز باشد.

به اشتراک بگذارید :