پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: qFpxZ2qb     تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۴ ۱۲:۵۲:۵۰     
رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور:

معلوليت مشكل فرد نيست بلكه مشكل جامعه است

رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور با بيان اينكه ديگر زمان آن رسيده كه واژه معلوليت كنار گذاشته شود، افزود: معلوليت مشكل فرد نيست بلكه مشكل جامعه است.

به گزارش مركزاطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، مجيد قدمي در همايش «بر بال پروانه» كه به مناسبت فرارسيدن 13 آذر ، روز جهاني معلولان در سالن حجاب برگزار شد، افزود: زمان آن گذشته كه معلولان را از ديگر افراد جامعه جدا كنيم و در اين راستا ، كانون تا كنون توانسته با زبان هنر به توانايي هاي نهفته در وجود دانش آموزان با نيازهاي ويژه دست يابد.

وي ادامه داد: هدف آموزش و پرورش و كانون پرورش فكري در كنار يكديگر، ايجاد فضايي آرام و در عين حال آموزشي براي تمامي خانواده هايي است كه داراي فرزندان و دانش آموزان با نيازهاي ويژه هستند و بايد سعي كرد تا احساس يكي بودن در بين افراد جامعه و هم افزايي به نحو شايسته برقرار شود.
قدمي با بيان اينكه اكنون حدود 50 هزار معلول در كنار بچه هاي عادي در حال آموزش هستند، افزود: نياز است جامعه و خانواده ها براي در كنار يكديگر بودن و زندگي كردن آماده شوند و بچه هايي كه نابينا و يا ناشنوا هستند با قرار گرفتن در كنار دانش آموزان عادي به تحصيل خود ادامه دهند تا از اين طريق قدر يكديگر را بدانند.
وي تصريح كرد: آموزش و پرورش تا كنون در اين زمينه بسيار موفق عمل كرده و توانسته از ضعيف شدن مدارس استثنايي و بازماندن دانش آموزان با نيازهاي ويژه از تحصيل جلوگيري كند و از طرفي مدافع حق وحقوق دانش آموزان استثنايي نيز باشد.

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه