پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۱ ۰۹:۲۱:۴۶
کدمطلب: lUFlOQ70
مدیرعامل کانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان خبرداد:
راه اندازي مرکز پژوهش‌های دینی در مجتمع فرهنگی‌هنری کانون قم

مدیرعامل کانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان از راه‌اندازی مرکز پژوهش‌های دینی در مجتمع فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم خبر داد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از کانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، علیرضا حاجیان‌زاده درآیین گشایش مجتمع فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم اظهارکرد: این مرکز می‌تواند به برکت ارتباط با حوزه‌های علمیه به پژوهش‌های دینی و مذهبی بپردازد و نتایج این فعالیت‌ها را در تولیدات کانون خواهیم دید.

وی توجه به رویکردهای دینی و مذهبی با تکیه بر شیوه‌ها و تکنیک‌های جديد را یکی از مهم‌ترین رویکردهای کانون در سه سال گذشته برشمرد، تصريح كرد: پرورش توان فکری کودکان و نوجوانان و پرورش ذوق و استعداد هنری و ادبی، دو ماموریت اصلی کانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان است.

مدیرعامل کانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان افزود: امروز مساله اصلی آموزش و پرورش لذت‌بخش کردن محیط یادگیری با استفاده از بازی و سرگرمی و تکنیک‌های هنری و نقد و گفت‌و‌گو است که این نگاه همیشه در کانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، ساری و جاری بوده است.

حاجیان‌زاده، توسعه‌ سینمای کودک و اکران فیلم‌های کودک در سراسر کشور، طي سه سال گذشته را یکی از كارهاي مهم كانون برشمرد، افزود: توسعه تئاتر کودک و توسعه فعالیت‌های تریلی سیار نمایشی در کانون با 300 اجرا در سال 94 و حرکت به سمت 700 اجرا در سال 95 را از دیگر فعاليت ها کانون ذكر كرد.

وی راه‌اندازی مراکز فراگیر در سراسر کشور برای حضور کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه از برنامه‌ها و تولیدات کانون را با هدف توسعه عدالت فرهنگی به عنوان یکی از نقاط درخشنده فعالیت‌های کانون برشمرد.

مدیرعامل کانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان به راه‌اندازی مجتمع کانون قم از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبري (مدظله‌العالی) اشاره و بيان كرد: مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) همواره در جریان سفرهای‌شان به استان‌های مختلف کشور اعتباراتی را برای راه‌اندازی مراکز ثابت و سیار به کانون اهدا می‌کنند که بزرگ‌ترین پروژه آن همین مجتمع بزرگ قم است.

به اشتراک بگذارید :