پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: ZAQofKu4     تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ ۱۶:۱۸:۴۴     
وزيرآموزش و پرورش:

ساماندهي نيروي انساني ضرورت بنيادين آموزش و پرورش است

وزيرآموزش و پرورش با اشاره به اجراي طرح ساماندهي نيرو گفت: برخي مناطق كشور با مازاد نيرو و بعضي با كمبود نيرو رو به رو هستند كه با تشكيل كميته ساماندهي نيرو اين مشكل برطرف خواهد شد.

به گزارش مركزاطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، فخرالدين دانش آشتياني صبح امروز در بازديد از مدارس حاشيه شهر زاهدان گفت : استخدام نيرو در آموزش و پرورش بايد از طريق دانشگاه فرهنگيان انجام شود تا افراد دوره هاي آموزشي و مهارت هاي حرفه اي را در اين دانشگاه فرا بگيرند و سپس وارد كلاس درس شوند.

وزيرآموزش و پرورش با بيان اين كه عدالت آموزشي يكي از برنامه هاي مهم وزارت آموزش و پرورش است ، تصريح كرد: مدرسه محوري يكي از مهم ترين سياست هاي وزارت آموزش و پرورش است و سعي مي شود در جهت ارتقاي كيفيت آموزشي در مدارس، اختياراتي به مديران مدارس و معلمان داده شود.

وي خاطرنشان كرد: با توجه به اصل قرار دادن مدرسه محوري، از نزديك با معلمان و دانش آموزان صحبت مي كنيم  تا مشكلات را  از زبان آن ها بشنويم و به ياري خداوند در سريعترين زمان ممكن آن ها را برطرف كنيم.

وزيرآموزش و پرورش با اشاره به نقش كليدي مدرسه، معلم و دانش آموز در نظام تعليم و تربيت يادآور شد: مشاهده مسائل و مشكلات مدارس از نزديك و بررسي آنها در نشست هاي مختلف و تصميم گيري و تلاش براي تامين نيروي انساني كارآمد و توانمند از مهمترين اهداف سفر به سيستان و بلوچستان است.

وي با اشاره به مشكل فضاي آموزشي درسيستان و بلوچستان ادامه داد: ان شاء ا... بتوانيم از طريق بودجه هاي عمومي،  مشاركت هاي مردمي و خيران مدرسه ساز در جهت رفع كمبود فضاهاي آموزشي اين استان قدم هاي اساسي برداريم و در اين استان به استانداردهاي لازم مدرسه سازي برسيم .

وزيرآموزش و پرورش گفت: قبل از سفر به سيستان و بلوچستان خيرين و گروه هاي علاقمند كمك به مناطق محروم جلساتي داشتيم از كمك هاي آنان در جهت رفع محروميت هاي آموزشي اين استان گام هاي موثري برداريم.

وي بيان كرد: با توجه به مسائل اجتماعي و فرهنگي برخي از استانهاي كشور ، خانواده ها تمايل دارند كه معلمان خانم كار تدريس دختران را برعهده داشته باشند.

وزير آموزش و پرورش ادامه داد: يكي از مواردي كه باعث شده افراد بيسواد به مراكز نهضت سواد آموزي كمتر مراجعه كنند همين مساله بوده و  بنابراين در حال برنامه ريزي هستيم تا متناسب با فرهنگ هر منطقه،  انگيزه هاي لازم براي پوشش تحصيلي  صد در صدي را فراهم آوريم .

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه