پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ ۱۶:۲۲:۵۷
کدمطلب: 91ViJiS3
وزير آموزش و پرورش در نشست صميمي با فرهنگيان سيستان و بلوچستان:
آموزش مهارت هاي زندگي مأموريت اساسي مدرسه است

وزير آموزش و پرورش ماموريت اصلي مدرسه را آموزش مهارت هاي زندگي دانست.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، دكتر فخرالدين دانش آشتياني صبح امروز در نشست صميمي، با فرهنگيان در آمفي تئاتر شهيد عالي زاهدان با اشاره به اين نكته كه آموزش و پرورش دستگاه سرمايه اي است نه هزينه اي، گفت: در سند تحول بنيادين آموزش و پرورش به اين امر اشاره شده است، اما زيرساخت و بستري نياز است تا بتوان اين تحول را در نظام آموزشي ايجاد كرد، بنابر اين مهم ترين موضوع مورد توجه در اين بخش، تغيير رويكرد، نگرش و بينش است.

وي با اشاره به اينكه بايد دانش آموزان در محيط مدرسه، زندگي كردن را بياموزند، تاكيد كرد: محيط مدرسه بايد به گونه اي باشد كه دانش آموزان در آن زندگي كنند، در غير اين صورت زندگي كردن را ياد نمي گيرند.

وزيرآموزش و پرورش با اشاره به اين نكته كه دانش آموزان سرشار از استعداد و توانايي هستند، افزود: تعامل خوب و مثبت با دانش آموزان موجب مي شود، استعدادهاي آنان شكفته شود و يادگيري به صورت عميق رخ دهد و اين ها در سايه ايجاد محيط صميمي در مدرسه امكان پذير است.

دانش آشتياني خاطرنشان كرد: پرورش بايد بر آموزش غلبه پيدا كند، همه معلمان بايد توجه داشته باشند كه مسئوليت تربيتي دانش آموزان برعهده آنهاست و گفتار، رفتار و عمل آنان الگوي دانش آموزان است.

وي اظهاركرد: آموزش در يك چهار ديواري تحقق پيدا نمي كند بنابراين بايد نگرش خود را تغيير دهيم و آموزش را ملموس تر كنيم .

وزيرآموزش و پرورش خاطر نشان كرد: سلطه آموزش باعث شده كه مسير به درستي طي نشود، زيرا همواره سعي بر اين بوده كه حافظه محوري مبنا قرار گيرد، بنابراين بايد با تغيير نگرش، خلاقيت محوري را جايگزين حافظه محوري كرد و روند موجود را اصلاح نمود.

به اشتراک بگذارید :