پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ ۱۹:۴۵:۴۴
کدمطلب: LfOSJm1z
وزير آموزش وپرورش در مراسم توديع و معارفه رئيس سازمان نوسازي، ‌توسعه وتجهيز مدارس كشور :
كيفيت معماري مدارس جديد بايد شوق زندگي كردن در دانش آموزان را ايجاد كند

وزيرآموزش و پرورش بر طراحي معماري مدارس جديد الاحداث تاكيد كرد و گفت: مدارس جديد بايد به گونه اي ساخته شود كه دانش آموز در آن احساس زندگي كردن كند وآن را خانه خود بداند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، عصر امروز فخرالدين دانش آشتياني درآيين توديع و معارفه رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور در تالار اين سازمان، اظهاركرد: قدم هاي خوبي در سال هاي اخير در زمينه نوسازي مدارس برداشته شده كه جاي تشكر دارد، اما اميدوارم روزي برسد كه تمامي فضاهاي آموزشي ما استاندارد و مطلوب باشد.

وي با اشاره به اين مطلب كه مشاركت مالي مهم نيست،‌ افزود: آنچه مهم است، نگرش خيرين است و اين نگرش و رويكرد خير  است كه داراي ارزش معنوي است .

وزيرآموزش وپرورش خاطرنشان كرد: كار سازمان نوسازي، مايه مباهات است و ارزش باقيات صالحات دارد به ويژه براي كساني كه به طور مستقيم كار عمراني انجام مي دهند .

عضوكابينه تدبير و اميد خاطر نشان كرد: اميدوارم زماني فرا برسد كه دركشور، پايان فضاهاي آموزشي نامطلوب را جشن بگيريم و معتقدم تعامل آموزش و پرورش با مردم و همكاري خيرين اين روز را در تاريخ آموزش و پرورش رقم خواهد زد.

دانش آشتياني افزود: اولين مسئله اي كه در رويكرد جديد به آن توجه مي كنيم، ايجاد محيط آموزشي با نشاط براي دانش آموزان است تا فرآيند يادگيري بهتر صورت گيرد و دانش آموز در مدرسه احساس نشاط و شادابي كند.

وي با تاكيد بر اجراي عدالت آموزشي يادآور شد: شاخص سرانه در مناطق محروم را افزايش خواهيم داد و در مرحله بعد تلاش داريم، همه شاخص ها را به حد مطلوب برسانيم.

دانش آشتياني، كيفيت معماري مدارس را در تربيت دانش آموزان موثردانست و تصريح كرد: با همكاري و همفكري اعضاي هيئت علمي دانشگاه ها، معماري جديدي را براي احداث فضاهاي آموزشي ترسيم خواهيم كرد.

وزيرآموزش و پرورش گفت: فضاهاي آموزشي كنوني بايد تغيير كند و در رويكرد جديد نظام تعليم و تربيت، نيازمند تغيير در شكل و ظاهر مدارس هستيم.

دانش آشتياني افزود: خيرين را جزئي از مجموعه خود مي دانيم و تلاش مي كنيم از ظرفيت آنها استفاده كنيم و با مشاركت آن ها طرح هاي عمراني را اجرا كنيم.

گفتني است؛ دراين مراسم دكتر دانش آشتياني حكم انتصاب محمد تقي نظرپور به سمت رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور را به وي اعطا و از زحمات چندين ساله مرتضي رئيسي تقديركرد.   

به اشتراک بگذارید :