پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: LfOSJm1z     تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ ۱۹:۴۵:۴۴     
وزير آموزش وپرورش در مراسم توديع و معارفه رئيس سازمان نوسازي، ‌توسعه وتجهيز مدارس كشور :

كيفيت معماري مدارس جديد بايد شوق زندگي كردن در دانش آموزان را ايجاد كند

وزيرآموزش و پرورش بر طراحي معماري مدارس جديد الاحداث تاكيد كرد و گفت: مدارس جديد بايد به گونه اي ساخته شود كه دانش آموز در آن احساس زندگي كردن كند وآن را خانه خود بداند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، عصر امروز فخرالدين دانش آشتياني درآيين توديع و معارفه رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور در تالار اين سازمان، اظهاركرد: قدم هاي خوبي در سال هاي اخير در زمينه نوسازي مدارس برداشته شده كه جاي تشكر دارد، اما اميدوارم روزي برسد كه تمامي فضاهاي آموزشي ما استاندارد و مطلوب باشد.

وي با اشاره به اين مطلب كه مشاركت مالي مهم نيست،‌ افزود: آنچه مهم است، نگرش خيرين است و اين نگرش و رويكرد خير  است كه داراي ارزش معنوي است .

وزيرآموزش وپرورش خاطرنشان كرد: كار سازمان نوسازي، مايه مباهات است و ارزش باقيات صالحات دارد به ويژه براي كساني كه به طور مستقيم كار عمراني انجام مي دهند .

عضوكابينه تدبير و اميد خاطر نشان كرد: اميدوارم زماني فرا برسد كه دركشور، پايان فضاهاي آموزشي نامطلوب را جشن بگيريم و معتقدم تعامل آموزش و پرورش با مردم و همكاري خيرين اين روز را در تاريخ آموزش و پرورش رقم خواهد زد.

دانش آشتياني افزود: اولين مسئله اي كه در رويكرد جديد به آن توجه مي كنيم، ايجاد محيط آموزشي با نشاط براي دانش آموزان است تا فرآيند يادگيري بهتر صورت گيرد و دانش آموز در مدرسه احساس نشاط و شادابي كند.

وي با تاكيد بر اجراي عدالت آموزشي يادآور شد: شاخص سرانه در مناطق محروم را افزايش خواهيم داد و در مرحله بعد تلاش داريم، همه شاخص ها را به حد مطلوب برسانيم.

دانش آشتياني، كيفيت معماري مدارس را در تربيت دانش آموزان موثردانست و تصريح كرد: با همكاري و همفكري اعضاي هيئت علمي دانشگاه ها، معماري جديدي را براي احداث فضاهاي آموزشي ترسيم خواهيم كرد.

وزيرآموزش و پرورش گفت: فضاهاي آموزشي كنوني بايد تغيير كند و در رويكرد جديد نظام تعليم و تربيت، نيازمند تغيير در شكل و ظاهر مدارس هستيم.

دانش آشتياني افزود: خيرين را جزئي از مجموعه خود مي دانيم و تلاش مي كنيم از ظرفيت آنها استفاده كنيم و با مشاركت آن ها طرح هاي عمراني را اجرا كنيم.

گفتني است؛ دراين مراسم دكتر دانش آشتياني حكم انتصاب محمد تقي نظرپور به سمت رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور را به وي اعطا و از زحمات چندين ساله مرتضي رئيسي تقديركرد.   

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه