پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۳ ۱۱:۰۵:۰۰
کدمطلب: xowoIiuc
مدير عامل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان :
با طرح «کانون مدرسه» فعالیت‌هاي كانون در اختيار دانش آموزان قرار مي گيرد

مديرعامل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان گفت: با اجرای طرح «کانون مدرسه» شرایطی فراهم شده است تا فعالیت‌ها و خدمات فرهنگی‌هنری كانون در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، علیرضا حاجیان‌زاده در جمع مربیان فرهنگی كانون با بیان این‌ مطلب که رشد و اعتلای کانون در کتاب‌خانه‌ها به عهد‌ه‌ی مربیان است چراکه آن‌ها می‌توانند گام‌به‌گام در اجرایی کردن این سیاست‌ها قدم بردارند، افزود: با اجرای طرح «کانون مدرسه» شرایطی فراهم شده است تا علاوه بر اعضای کانون فعالیت‌ها و خدمات فرهنگی‌هنری در اختیار سایر کودکان و نوجوانان قرار گیرد.

مديرعامل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان تصريح کرد: اجرای این طرح «کانون مدرسه» از ابتدای سال تحصیلی 1395 در سراسر کشور آغاز شده و با استقبال خوبی همراه بوده است.

وي به طرح کانون نمایش و اکران فیلم‌های کودک در سالن‌ سینماهای سراسر کشور نیز اشاره کرد و گفت: کانون در اجرای این طرح علاوه بر سامان‌دهی اکران فیلم‌های کودک به دنبال معرفی کانون و تولیدات آن به خانواده‌ها است.

حاجيان زاده توجه به خانواده‌ها را یکی دیگر از بندهای اصلی سند چشم انداز کانون برشمرد و  افزود: زمانی که اعضا در مراکز حضور دارند با معرفی کتاب‌ها و نمایش فیلم‌های مناسب و برگزاری کارگاه‌های توجیهی برای خانواده‌ها شرایطی را ایجاد کنیم تا علاوه بر آشنایی با فعالیت‌های فرهنگی‌هنری کانون قدم مناسبی نیز در جهت ارتقای سطح آگاهی خانواده‌ها برداشته شود.

مديرعامل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، راه‌اندازی پرتال کودک و نوجوان را از دیگر اقدامات در مسیر گسترش ارایه خدمات کانون به کودکان و نوجوانان و خانواده‌ها دانست و افزود: این پرتال با هدف ارایه‌ی محتوای مناسب علاوه بر مخاطبان داخل کشور می‌تواند برای کودکان و نوجوانان ایرانی سراسر دنیا مورد استفاده قرار گیرد.

وی گفت: هدف از برگزاری جشنواره‌ها در کانون صرفا رقابت و شناساندن برترین‌ها نیست بلکه این رویدادها باید در جهت تقویت فعالیت‌های کتاب‌خانه‌ای باشد و جشنواره‌ها باعث پیشرفت فعالیت‌ها شود.

به اشتراک بگذارید :