پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: hPAwhhPi     تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ ۰۹:۱۶:۳۵     
وزيرآموزش و پرورش درديدار اعضاي شوراي مركزي هماهنگي موسسان مدارس و مراكز غيردولتي :

توسعه مدارس و مراكز غيردولتي ،تقويت مدارس دولتي را در پي دارد

وزيرآموزش و پرورش در ديدار اعضاي شوراي مركزي هماهنگي موسسان مدارس و مراكز غيردولتي توسعه مدارس و مراكز غيردولتي را از عوامل مدارس دولتي دانست.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، عصر امروز فخرالدين دانش آشتياني درديدار اعضاي شوراي مركزي هماهنگي موسسان مدارس و مراكز غيردولتي كه درساختمان شهيد رجايي برگزارشد، گفت: موسسان مراكز و مدارس غيردولتي افراد فرهيخته اي هستندكه اموال خود را در بهترين جا ي ممكن هزينه مي كنند .

وي افزود: رويكرد من حمايت همه جانبه از مدارس و مراكز غيردولتي است زيراآموزش و پرورش به تنهايي نمي تواند بارسنگين تعليم و تربيت را به دوش بكشد بنابراين از كساني كه در فرآيند تعليم و تربيت گام برمي دارند استقبال مي كنم .

دكتر دانش آشتياني تصريح كرد: علاقه به همكاري با آموزش و پرورش دركشور ما بيشتر از سايركشورهاست و مردم فهيم ايران حاضرند رفاهيات خود را كاهش دهند و درعوض به تعليم و تعلم بپردازند .

وزيرآموزش و پروش خاطر نشان كرد: كسي كه در بخش مراكز و مدارس غيردولتي سرمايه گذاري مي كند حتي اگر قصد سودآوري هم داشته باشد با ارائه خدمات فرهنگي و آموزشي به جامعه،كار بسيار ارزشمندوخداپسندانه را انجام داده است .

وي افزود: تنهاعشق به تعليم و تربيت است كه باعث شده برخي از افراد در اين مراكز ومدارس  هزينه كنند وگرنه افراد مي توانستند اين سرمايه گذاري را درجاهايی انجام دهندکه سود بيشتری عايد شان شود .

عضوكابينه تدبيرو اميد گفت: وجود برخي نگاه ها به مراكز و مدارس غيردولتي باعث شده تا در برخي جاها همكاري مناسبي صورت نگيردكه اين امر نيازمند تغيير نگاه و توجيه افراد مخالف هست .

دانش آشتياني تقويت مدارس ومراكز غيردولتي را از رويكردهاي خود دانست و افزود: تبصره اي در بودجه 96 گنجانده ايم كه طبق آن آموزش و پرورش مي تواند10 درصد از خدمات آموزشی را به بخش خصوصي محول كند.

وزيرآموزش و پرورش خاطر نشان كرد: انتظار مي رود در اجراي رويكردهاي جديد آموزش و پرورش مدارس و مراكز غيردولتي پيشرو و الگو باشند و موضوع آموزش مهارت هاي زندگي دراين مدارس و مراكز پيگيري شود .

دانش آشتياني طرح خريد خدمات آموزشي را از طرح هاي بسيار خوب و موفق دانست و افزود: مدارس و مراكز غيردولتي باید تلاش كنند در مناطق محروم و دور افتاده به صورت تجميعي دانش آموزان را پوشش دهد .

وي درخصوص مراكز علمي آزاد گفت: بحث هايي خواهيم داشت تا درآينده بتوانيم در چارچوب قانون از اين مراكز در بخش هاي فني و حرفه اي استفاده كنيم .

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه