پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۸ ۱۱:۱۱:۰۶
کدمطلب: ka7sn0PT
مديرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تاكيد كرد:
همکاری مشترک کانون با بیش از 20 سازمان و دستگاه دولتی و غیردولتی طي سه سال گذشته

مديرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بر همکاری مشترک کانون با بیش از 20 سازمان و دستگاه دولتی و غیردولتی طي سه سال گذشته تاكيد كرد، گفت: با هدف فعالیت‌های کلان در حوزه‌ مخاطبان مشترک، با سازمان بهزیستی کشور کمیته‌ای را تشکیل خواهيم داد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از کانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، علیرضا حاجیان‌زاده در دیدار با رئيس سازمان بهزیستی کشور، بر ضرورت تعامل‌ بیشتر دو سازمان برای شناسایی نقاط مشترک اشاره كرد و افزود: اميدواريم اين همكاري منجر به شکل‌گیری تفاهم‌نامه‌ها و طراحی برنامه‌هایی برای خیل وسیع‌تر مخاطبان کودک و نوجوان شود.

وي به همکاری مشترک کانون با بیش از20 سازمان و دستگاه دولتی و غیردولتی درسه سال گذشته اشاره و تصريح كرد: كانون در هفته ملی کودک، هفته‌ی کتاب و سایر مناسبت‌ها توانسته‌ دست‌آوردهای مهمی داشته باشند.

حاجيان زاده با تکیه بر فعالیت‌های مرتبط با مخاطبان دارای نیازهای ویژه درکانون گفت: «ما در کانون فعالیت‌های متنوعی داریم. به طور مشخص تولیداتی در حوزه نابینایان داریم. به عنوان مثال ما 154 کتاب با خط بریل در این سال‌ها منتشر کرده‌ایم. کتاب‌های گویا از جمله تولیدات کانون برای نابینایان هستند. کتاب‌هایی برای کودکان کم‌بینا داریم؛ و اساسا تولید کتاب، فیلم، تئاتر، اسباب‌بازی و سرگرمی‌های سازنده تولیدات متمرکز و حرفه‌ای ماست که در کتابخانه‌های مدارس و فروشگاه‌های کانون ارایه می‌شود.»

مديرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به ظرفیت‌های «کانون نمایش» و مرکز تئاتر کانون و دسترسی عموم به آن‌ها، این فرصت را مناسب خردسالان در مهدکودک‌ها خواند.

وي در به مبحث مراکز فراگیر کانون که در آن کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه درکنار دیگر اعضای کانون از امکانات این مراکز بهره‌مند می‌شوند اشاره کرد و مناسب‌سازی فضا، آموزش به مربیان و تجهیز مراکز را از ویژگی‌های این طرح عنوان کرد و راه‌اندازی 39 مرکز درکل کشور را گامی بزرگ در این امر تلقی کرد.

حاجیان‌زاده به همکاری سازمان بهزیستی در این طرح اشاره کرد، افزود: این همکاری‌ها، تعامل‌ها وآموزش‌ها می‌تواند موثر باشد و در این راه ما می‌توانیم مراوده‌های خوبی با بهزیستی داشته باشیم. از سویی می‌توانیم برای ارائه‌ی سرگرمی‌ها و بسته‌های فرهنگی با مهدکودک‌ها وارد مذاکره شویم، چرا که دوست داریم که دست‌آوردهای کانون در دسترس بچه‌های سراسر ایران قرار بگیرد.

به اشتراک بگذارید :