پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ ۱۲:۴۷:۰۴
کدمطلب: bqw2z5n9
مشاور وزير آموزش وپرورش در امور انجمن اوليا و مربيان :
بايد از ظرفيت انجمن اوليا و مربيان در راستاي ارتقاي كيفيت آموزش و پرورش بهره بگيريم

مشاور وزير آموزش و پرورش در امور انجمن اوليا و مربيان با بيان اين كه افراد توانمندي در انجمن اوليا و مربيان مدارس فعاليت دارند، گفت: بايد از ظرفيت انجمن اوليا و مربيان در راستاي ارتقاي كيفيت آموزش و پرورش بهره بگيريم.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش ، صبح امروز علي اصغر احمدي در ديدار با رؤساي آموزش وپرورش مناطق افغانستان كه در ساختمان زنده ياد علاقه مندان برگزار شد، ، اظهار كرد: اميد است تداوم اين نشست ها و ديدارها بتواند باعث ارتقاي كيفيت نظام آموزشي كشور افغانستان شود.

وي ارتباط فعال و مستمر خانه و مدرسه را از وظايف انجمن اوليا و مربيان عنوان كرد و افزود: انجمن ها بايد امور را به گونه اي مديريت كنند تا بتوانند از توانمندي همه اوليا در پيشبرد امور مدرسه بهره ببرند.

مشاور وزير آموزش وپرورش ادامه داد: باتوجه به تعداد فراوان مدارس كشور ،  رسيدگي به وضعيت انجمن هاي اوليا و مربيان تك تك آن ها، كار بسيار سختي است و بايد در اين زمينه شوراهاي منطقه اي و استاني انجمن ها وارد عمل شوند.

احمدي به نقش نظارتي انجمن اوليا و مربيان اشاره كرد و گفت: بايد شوراهاي انجمن  مناطق و استانها ، به گونه اي فعال باشند تا بتوانند از ظرفيت همه بخش هاي جامعه در پيشبرد اهداف آموزش وپرورش بهره ببرند.

مشاور وزير آموزش وپرورش گرايش به فرديت در دانش آموزان را عاملي در راستاي فاصله بين خانواده و دانش آموز دانست و تصريح كرد: يكي از راهكارهاي ما براي كاهش اين فاصله ، انتشار 260 عنوان كتاب آموزش خانواده و در ادامه برگزاري كلاس هاي آموزشي ارتباط والدين با فرزندان بود كه به نتايج  مطلوبي نيز دست يافتيم.

وي به نقش آموزش وپرورش رسمي در تربيت دانش آموزان پرداخت و گفت: دانش آموزان علاوه بر آموزش كتاب هاي درسي در مدرسه، از يكديگر نيز به صورت غيررسمي يادگيري دارند كه تأثير آن در شكل گيري شخصيت  بسيار بيشتر از آموزش وپرورش رسمي است.

احمدي با تأكيد بر سامان دهي بيشتر فعاليت هاي انجمن اوليا و مربيان گرفت: اين سامان دهي و مديريت در راستاي تأثيرگذاري بر عوامل مداخله گر تربيتي براي رسيدن به  اهداف قصدشده آموزش  وپرورش مي باشد.

به اشتراک بگذارید :