پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ ۱۵:۴۵:۲۵
کدمطلب: x3zOOQ0J
معاون پرورشي و فرهنگي وزيرآموزش و پرورش:
بهترين سن ّ پيشگيري از خشونت سنين كودكي است

معاون پرورشي و فرهنگي وزير آموزش و پرورش بر فرهنگ سازي براي پيشگيري از خشونت در جامعه تأكيد و بهترين سن آن را دوران كودكي ذكر كرد

به گزارش مركزاطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از پانا؛ مهدي فيض در دومين نشست اعضاي ستاد اجرايي پرسش مهر17 رئيس جمهوري كه امروز چهارشنبه 22 دي ماه در ساختمان علاقمندان برگزار شد، اظهاركرد: فعاليت ها در حوزه تعليم و تربيت امري درازمدت است و اگر حتي يك نفر از اين فعاليت ها بهره مند شود، كار ارزشمندي صورت گرفته است.

وي خاطرنشان كرد: در حوزه پرورشي با تكيه بر آمار صرف نمي توان فعاليت ها را موردارزيابي قرار داد، در اين حوزه فعاليت هاي كيفي بزرگ كه اثربخشي بيشتري دارد، بيش از كميت موردتوجه است، هرچند كميت نيز اگر زياد باشد، مايه خوشحالي است.

فيض با اشاره به اين مطلب كه  پيامبر اسلام (ص) خطاب به حضرت علي (ع) مي فرمايند:" اگر به دست تو يك نفر هم هدايت شود براي تو از آنچه در تمام دنيا است، ارزشمندتر است" گفت: اگر در پرسش مهر يك خانواده و يا يك دانش آموز، مقاله اي تهيه كند كه در درون خانواده خود بتواند به موضوع خشونت تلنگر بزند، بسيار ارزشمند است. حال اگر 13 ميليون دانش آموز به اين پرسش پاسخ دهند و در تعامل با ديگران از خشونت فاصله بگيرند، خيردنيا و آخرت و سرمايه معنوي براي همه خواهد بود.

معاون پرورشي و فرهنگي وزير آموزش و پرورش افزود: هدف و وظيفه آموزش و پرورش، فرهنگ سازي براي كاهش خشونت در جامعه و خانواده است، ما بايد ياد بگيريم، سخن مخالفان را بشنويم و سليقه هاي مختلف را در همه عرصه ها تحمل كنيم .

وي يادآور شد: براي حل معضل خشونت بهترين سن، سنين كودكي و دانش آموزي است و ما مي توانيم با فرهنگ سازي مناسب از جنبه هاي مختلف خشونت در جامعه پيشگيري كنيم .

فيض گفت: سوال پرسش مهر امسال مي تواند موجب تغيير نگرش در زمينه خشونت از سطح مدرسه تا سطح دانشجومعلمان شود و بخشي از مشكلات را برطرف نمايد .

وي بر تنوع رشته ها در پرسش مهر تأكيد كرد و افزود: در اين صورت است كه مخاطبان بيشتري در پاسخ پرسش مهر شركت مي كنند و انتشار مقوله فرهنگي مطرح شده در پرسش مهر در جامعه به روش بهتر و مناسب تري انجام خواهد شد.

وي بر معنويت جوايز منتخبين پرسش مهر اشاره كرد و گفت: بايد مشوق هاي غيرمادي به منتخبان اهدا شود، زيرا گاهي هداياي مادي به ويژه در سنين پايين تر نمي تواند اثرگذاري عميق داشته باشد.

به اشتراک بگذارید :