پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ ۱۷:۰۱:۰۱
کدمطلب: K8V2FFr9
مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربايجان غربي:
رویکرد هنرستان ها باید استفاده از تجهیزات موجود و توسعه تدریجی فعالیت ها باشد

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربايجان غربي بر ایجاد نهضت کارآفرینی و درآمدزایی در هنرستان های استان تاکید کرد، گفت: رویکرد هنرستان ها باید استفاده از تجهیزات موجود و توسعه تدریجی فعالیت ها باشد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان آذربايجان غربي، فریدون سیدمصطفوی  در ديدار با هنرآموزآن و هنرجویان موفق هنرستان کارودانش قائم(عج) اظهاركرد: مزیت هنرستان ها، حرفه آموزی عملی هنرجویان در کنار آموزش مسائل عملی است.

وی با بیان اینکه هنرستان ها ظرفیت تبدیل شدن به کارگاه های کوچک تولیدی را دارا می باشند؛ افزود: هنرستان ها کارگاه های کوچک کارآفرینی برای بازارهای آینده جامعه می باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربايجان غربي با اشاره به اینکه بسیاری از تجهیزات موجود در هنرستان ها بلااستفاده مانده است؛ گفت: استفاده از تجهیزات و ظرفیت های موجود و توسعه تدریجی فعالیت ها باید در دستور کار هنرستان ها قرار گیرد.

سیدمصطفوی با اشاره به مزایای تبصره 75 هرستان ها مبنی بر درآمدزایی هنرستان ها گفت: خودکفایی هنرستان ها در تامین هزینه های جاری و ایجاد انگیزه در هنرجویان از مزایای این طرح می باشد.

گفتنی است؛ در هنرستان کارودانش قائم(عج) رشته های خیاطی، عکاسی دیجیتال و پرورش قارچ خوراکی مجری طرح آموزش همراه با تولید می باشند.

به اشتراک بگذارید :