پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ ۱۷:۱۹:۰۵
کدمطلب: gMcxJane
مدیر کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد:
اقامه 65 هزار نماز جماعت در مدارس کشور

مدیرکل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر 65 هزار نماز جماعت در مدارس کشور توسط ائمه جماعات روحانی و فرهنگی اقامه می شود

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان خراسان جنوبی، محمد رضا مسیب زاده ظهر امروز در نشست شورای معاونین آموزش و پرورش استان گفت: در راستای اجرای طرح مبین قریب 2 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی،تربیت 10 میلیون حافظ را مهم ترین رسالت وزارت آموزش و پرورش دانست و ادامه داد: سند اجرایی طرح جامع تقویت و توسعه فرهنگ نماز در آموزش و پرورش تدوین شده است که نخستین گام آن اجرای طرح مبین در مدارس کشور می باشد.

مدیرکل  قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش،  با اشاره به اجرای 12 دوره از طرح مبین در 9 استان کشور تصریح کرد: تا کنون بیش از 8 هزار نفر از مجریان و مدیران طرح مبین در مدارس کشور آموزش های لازم را فرا گرفته اند.

مسیب زاده، سه اصل محوریت مدرسه، فراگیری فعالیت ها و مشارکت پذیری را مهم ترین رویکرد وزارت آموزش و پرورش دانست و یاد آور شد: امسال بیش از یک میلیون و 800 هزار جلد کتاب با  63 عنوان، در حوزه های قرآن و معارف قرآنی در بین دانش آموزان کشور توزیع شده است.

وی از توزیع 17 عنوان کتاب در 2 دوره ابتدایی در طرح امام شناسی بین دانش آموزان این مقطع خبر داد و افزود: در حال حاضر طرح امام شناسی تحت عنوان مصباح الهدی در مدارس کشور در حال اجرا می باشد که دبیرخانه کشوری امام سجاد(ع) در خراسان جنوبی مستقر است.

17 سال قهر طبیعت مهم ترین چالش آموزش و پرورش استان

مدیر کل  قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به رحلت آیت ا... هاشمی رفسنجانی، ابراز داشت: آیت ا... رفسنجانی قبل از این که یک چهره سیاسی باشند چهره ای قرآنی بودند.

به اشتراک بگذارید :