پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: srBwbEw2     تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ ۱۰:۰۳:۳۸     
رئیس مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان و دانش پژوهان خبرداد:

تحصیل قریب140هزار دانش آموزدرمدارس استعداد های درخشان کشور

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان و دانش پژوهان وزارت آموزش و پرورش از تحصيل قریب به 140 هزار دانش آموز دختر و پسر در دوره های اول و دوم متوسطه در 670 مدرسه استعدادهای درخشان کشور خبرداد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حسین شجاعی در نشست با مدیران مدارس استعدادهای درخشان استان خراسان جنوبي اظهارکرد: در حال حاضر 1.5 درصد دانش آموزان دوره متوسطه اول و 2.3 درصد دانش آموزان دوره متوسطه دوم در مدارس استعداد های درخشان کشور مشغول تحصیل می باشند.

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان و دانش پژوهان وزارت آموزش و پرورش، با بیان این که شناسایی وهدایت  استعداد هاي درخشان، توانمند سازی آنان در جامعه از مهم ترین اهداف مدارس سمپاد است، تصریح کرد: در کنار این اهداف کلی، ارائه خدمات و تسهیلات ویژه به دانش آموزان دارای استعداد های برتر و رشد و شکوفایی این استعدادها از مهم ترین رسالت مدارس استعدادهای درخشان به شمار می رود.

وي، به توسعه 4 برنامه محوری با31 فعالیت در برنامه ششم توسعه اشاره كرد و افزود: «شناسایی دانش آموزان دارای استعداد های برتر در حوزه های مختلف با روش های چند گانه»، «تربیت متعادل این دانش آموزان درساحت های6گانه»، «کیفیت بخشی به آموزش و پرورش به منظور هدایت و ارتقای کارآمدی آنان» و «ترویج دانش تخصصی در میان پژوهشگران، مدیران، دبیران و ارتقای فرهنگ عمومی» از شاخص های این چهارمحور به شمارمی رود.

شجاعی با بیان این که تعلیم و تربیت در زمان متوقف نمی شود، اضافه کرد: معلمین ما باید با اصول شناسایی و هدایت که جزو وظایف مهم آنان است به خوبی آشنا باشند.

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه