پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ ۱۰:۰۳:۳۸
کدمطلب: srBwbEw2
رئیس مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان و دانش پژوهان خبرداد:
تحصیل قریب140هزار دانش آموزدرمدارس استعداد های درخشان کشور

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان و دانش پژوهان وزارت آموزش و پرورش از تحصيل قریب به 140 هزار دانش آموز دختر و پسر در دوره های اول و دوم متوسطه در 670 مدرسه استعدادهای درخشان کشور خبرداد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حسین شجاعی در نشست با مدیران مدارس استعدادهای درخشان استان خراسان جنوبي اظهارکرد: در حال حاضر 1.5 درصد دانش آموزان دوره متوسطه اول و 2.3 درصد دانش آموزان دوره متوسطه دوم در مدارس استعداد های درخشان کشور مشغول تحصیل می باشند.

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان و دانش پژوهان وزارت آموزش و پرورش، با بیان این که شناسایی وهدایت  استعداد هاي درخشان، توانمند سازی آنان در جامعه از مهم ترین اهداف مدارس سمپاد است، تصریح کرد: در کنار این اهداف کلی، ارائه خدمات و تسهیلات ویژه به دانش آموزان دارای استعداد های برتر و رشد و شکوفایی این استعدادها از مهم ترین رسالت مدارس استعدادهای درخشان به شمار می رود.

وي، به توسعه 4 برنامه محوری با31 فعالیت در برنامه ششم توسعه اشاره كرد و افزود: «شناسایی دانش آموزان دارای استعداد های برتر در حوزه های مختلف با روش های چند گانه»، «تربیت متعادل این دانش آموزان درساحت های6گانه»، «کیفیت بخشی به آموزش و پرورش به منظور هدایت و ارتقای کارآمدی آنان» و «ترویج دانش تخصصی در میان پژوهشگران، مدیران، دبیران و ارتقای فرهنگ عمومی» از شاخص های این چهارمحور به شمارمی رود.

شجاعی با بیان این که تعلیم و تربیت در زمان متوقف نمی شود، اضافه کرد: معلمین ما باید با اصول شناسایی و هدایت که جزو وظایف مهم آنان است به خوبی آشنا باشند.

به اشتراک بگذارید :