پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۵ ۱۳:۵۰:۰۰
کدمطلب: gGb3TT1h
وزیرآموزش و پرورش:
سلطه آموزش بر تربیت زمینه ساز مشکلات زیادی شده است

وزیر موزش و پرورش گفت: سلطه آموزش بر تربیت باعث به وجود آمدن مشکلات بسیار زیادی در کشور شده و در این خصوص نظام آموزشی به بیراهه می رود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از ایرنا، دکتر فخرالدین دانش آشتیانی روز جمعه در حاشیه نشست با اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی در مشهد، افزود: بسیاری از کسانی که به عنوان خیرین مدرسه ساز در چنین نشست هایی حضور می یابند خود معلمانی هستند که مشکلات دانش آموزان و مدارس را به خوبی درک کرده اند.

وی ادامه داد: کنکور هم توانایی استعدادسنجی مناسبی ندارد و این موضوع زمینه ساز فعالیت موسسات و کتاب های آموزشی بسیار زیادی در کشور شده که عملا همه آنها از موضوع تربیت دور هستند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: این نگرش در کشور باید تغییر کند تا تربیت به عنوان یکی از اصول جدی در آموزش و پرورش دنبال شود.

وی ادامه داد: باید در سنین پایین بسیاری از مهارت ها آموزش داده شود تا فرد بتواند نقش موثری را در توسعه کشور ایفا کند.

دانش آشتیانی گفت: باید برای کسانی که توانایی مالی ندارند شرایط مناسب با بهترین امکانات فراهم و فضای آموزشی با کیفیت برای دانش آموزان در سراسر کشور مهیا شود.

وی اظهار کرد: برای تمامی استان های کشور به ویژه مناطق محروم هر سال اعتباری به صورت خاص به منظور بازسازی مدارس ناامن در نظر گرفته می شود تا مشکلات موجود در این زمینه به حداقل برسد.

وزیرآموزش و پرورش افزود: دولت در زمینه ایمن سازی مدارس نمی تواند به تنهایی مشکلات را رفع کند لذا باید همه مردم به این موضوع کمک کنند. یکی از مشکلات فراروی ایمن سازی مدارس این است که مدرسه جایگزین در مناطق مختلف کشور وجود ندارد تا دوره ایمن سازی به بهترین شکل ممکن طی شود.

وی گفت: کاهش تصدیگری و واگذاری اختیارات به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها از جمله رویکردهای بسیار ویژه ای است که در وزارت آموزش و پرورش برای حل مشکلات موجود دنبال می شود.

به اشتراک بگذارید :