پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: tRnUgI9Z     تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۰۸:۲۲:۱۵     
وزیرآموزش وپرورش دربازدید ازمرکزتخصصی رادیوتراپی انکولوژی مشهد:

نظام سلامت دانش آموزان وفرهنگیان از اهمیت ویژه ای برخورداراست/ ارتقای کیفیت آموزشی در گرو سلامت دانش آموزان است

وزیرآموزش و پرورش برضرورت پیشگیری از بیماری ها دردانش آموزان و فرهنگیان و پوشش بیمه ای غربالگری تاکیدکرد، گفت: نظام سلامت دانش آموزان و فرهنگیان ازاهمیت ویژه ای برخورداراست.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان خراسان رضوی، دکتر فخرالدین دانش آشتیانی شامگاه جمعه در بازدید ازمرکزتخصصی رادیوتراپی انکولوژی رضا(ع) با بیان این که نظام سلامت در دانش آموزان و فرهنگیان ازجایگاه واهمیت ویژه ای برخوردار است، اظهاركرد: اگر به سلامت دانش آموزان توجه ویژه شود کیفیت آموزشی نیز ارتقا خواهد یافت.

وزیرآموزش و پرورش با اشاره به این که غربالگری دانش آموزان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است تصريح کرد: به دلیل وجود مشکلات جسمي پنهان، روند یادگیری در دانش آموزان تضعیف می شود و اين در حالي است كه دانش آموزان دربدو ورود به مدرسه، غربالگری اولیه را انجام می دهند اما در بقیه زمان ها به آن پرداخته نمی شود و بهتر است به سلامت دانش آموزان در حوزه غربالگری شنوایی، بینایی و فیزیوتراپی اسکلت، تخصصی تر برخورد شود.

وي غربالگري  تخصصي دانش آموزان را نیازمند اعتبار دانست و افزود: متاسفانه جامعه از معضل عدم توجه به غربالگری رنج می برد و این در حالی است که نه خانواده ها و نه نظام آموزشی آن طور که باید و شاید به این مقوله توجه نمی کند.

دانش آشتياني با تحسین نظام سلامت و درمان آموزش و پرورش استان خراسان رضوی، خاطرنشان كرد: نظام سلامت و درمانی معلمان به مراتب حادتر است و به نظر می رسد این مهم بایستی در درون بیمه فرهنگیان گنجانده شود.

وزیرآموزش وپرورش افزود: لازم است با بیمه ای که برای معلمان درنظر می گیریم مذاکره و موضوع غربالگری در بیمه تکمیلی قرارداده شود.

وي با تاكيد بر اين كه محیط زیست آلوده، در افزایش بیماری سرطان موثر است، افزود: امیدواریم با ایجادساز وکار مناسب امکان پوشش غربالگری برای فرهنگیان کشور وکل مجموعه آموزش و پرورش فراهم شود.

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه