پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: 9J3KXu6W     تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ ۱۵:۳۷:۲۰     
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان:

روابط اخلاق مدار مبتنی بر روابط انسانی، پایه ارتباطات در آموزش و پرورش است

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: روابط اخلاق مدار مبتنی بر روابط انسانی، پایه ارتباطات در آموزش و پرورش است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان كرمان، محمد محسن بیگی در گردهمایی روسای ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان با بیان اینکه جوامع مختلف برای ریشه کنی استبداد و استکبار توجه ویژه ای به آموزش و  پرورش دارند گفت: آموزش و پرورش باید  علاوه بر آموزش خواندن و نوشتن، نسبت به آگاهی بخشی و افزایش دانایی افراد جامعه نیز اقدام کند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان بر تقویت روحیه تعاون و همکاری بین فرهنگیان  تاکید کرد  و افزود: ایجاد تعاونی های عاطفی بین همکاران فرهنگی در راستای حمایت های مشاوره ای، عاطفی و علمی ضروری است.

محسن بیگی به جایگاه بالای اجتماعی معلمان در جامعه اشاره  و تصریح کرد: تاثیر گذاری معلمان در جامعه بر كسي پوشيده نيست، پس باید نسبت به  بروز رسانی توانمندی های علمی و حرفه ای فرهنگیان در جهت حفظ و ارتقا این جايگاه اقدام شود.

وی آشنایی معلمان با حقوق و تکالیف رسمی سازمانی و نانوشته خود را ضرورتی انکار ناپذیر در  جهت حفظ شان و عزتمندی فرهنگیان دانست.

محسن بیگی به نقش موثر مدیران مدارس در تحقق اهداف تعلیم و تربیت اشاره و بر ارتباط مستمر و پایدار مدیران با معلم، دانش آموز و اولیای  آنها مبتنی بر روابط انسانی اخلاق مدار تاکید کرد.

وی با تاکید بر اینکه پایه ارتباطات در آموزش و پرورش باید روابط اخلاق مدار مبتنی بر روابط  انسانی باشد گفت: باید احترام و اعتماد بین مدیر مدرسه، معلم و دانش آموز تقویت شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان دانستن برای بکاربستن، بکاربستن برای زندگی کردن و باهم زندگی کردن را مهمترین هدف تعلیم و تربیت دانست و خاطر نشان کرد: باید با آموزش مهارت های زندگی در مدارس درست زندگی کردن را به دانش آموزان یاد دهیم.

وی بر ترویج فرهنگ نقد و نقد پذیری در مدارس نیز تاکید کرد و گفت: نقد کردن، نق زدن نیست، و افرادی که نق می زنند از سیستم شناختی ندارند، بلکه برای تخلیه عقده های درونی خود اظهار نظرهای غیر منصفانه ای که نقد نیست می کنند.

محسن بیگی مشارکت مردم و دستگاه های دولتی را  در امر تعلیم و تربیت ضروری دانست و اظهار داشت: بدون مشارکت، تعامل و همکاری، اهداف آموزشی و پرورشی به سر منزل مقصود نمی رسد.

وی بیان داشت: از هر فعالیت موثری توسط سایر دستگاه های دولتی و غیر دولتی در حوزه آموزش و پرورش که در چارچوب برنامه درسی و کارشناسی شده باشد استقبال می کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان به ارسال دستورالعمل ممنوعیت تنبیه بدنی در مدارس نیز اشاره کرد و گفت: تنبیه بدنی تحت هرشرایطی در مدارس ممنوع است.

محمد محسن بیگی تاکید کرد: مدیران مدارس باید دستورالعمل ممنوعیت تنبیه بدنی درمدارس را در شورای معلمان قرائت و  در معرض دید تمامی همکاران نصب کنند.

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه