پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ ۱۵:۳۷:۲۰
کدمطلب: 9J3KXu6W
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان:
روابط اخلاق مدار مبتنی بر روابط انسانی، پایه ارتباطات در آموزش و پرورش است

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: روابط اخلاق مدار مبتنی بر روابط انسانی، پایه ارتباطات در آموزش و پرورش است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان كرمان، محمد محسن بیگی در گردهمایی روسای ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان با بیان اینکه جوامع مختلف برای ریشه کنی استبداد و استکبار توجه ویژه ای به آموزش و  پرورش دارند گفت: آموزش و پرورش باید  علاوه بر آموزش خواندن و نوشتن، نسبت به آگاهی بخشی و افزایش دانایی افراد جامعه نیز اقدام کند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان بر تقویت روحیه تعاون و همکاری بین فرهنگیان  تاکید کرد  و افزود: ایجاد تعاونی های عاطفی بین همکاران فرهنگی در راستای حمایت های مشاوره ای، عاطفی و علمی ضروری است.

محسن بیگی به جایگاه بالای اجتماعی معلمان در جامعه اشاره  و تصریح کرد: تاثیر گذاری معلمان در جامعه بر كسي پوشيده نيست، پس باید نسبت به  بروز رسانی توانمندی های علمی و حرفه ای فرهنگیان در جهت حفظ و ارتقا این جايگاه اقدام شود.

وی آشنایی معلمان با حقوق و تکالیف رسمی سازمانی و نانوشته خود را ضرورتی انکار ناپذیر در  جهت حفظ شان و عزتمندی فرهنگیان دانست.

محسن بیگی به نقش موثر مدیران مدارس در تحقق اهداف تعلیم و تربیت اشاره و بر ارتباط مستمر و پایدار مدیران با معلم، دانش آموز و اولیای  آنها مبتنی بر روابط انسانی اخلاق مدار تاکید کرد.

وی با تاکید بر اینکه پایه ارتباطات در آموزش و پرورش باید روابط اخلاق مدار مبتنی بر روابط  انسانی باشد گفت: باید احترام و اعتماد بین مدیر مدرسه، معلم و دانش آموز تقویت شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان دانستن برای بکاربستن، بکاربستن برای زندگی کردن و باهم زندگی کردن را مهمترین هدف تعلیم و تربیت دانست و خاطر نشان کرد: باید با آموزش مهارت های زندگی در مدارس درست زندگی کردن را به دانش آموزان یاد دهیم.

وی بر ترویج فرهنگ نقد و نقد پذیری در مدارس نیز تاکید کرد و گفت: نقد کردن، نق زدن نیست، و افرادی که نق می زنند از سیستم شناختی ندارند، بلکه برای تخلیه عقده های درونی خود اظهار نظرهای غیر منصفانه ای که نقد نیست می کنند.

محسن بیگی مشارکت مردم و دستگاه های دولتی را  در امر تعلیم و تربیت ضروری دانست و اظهار داشت: بدون مشارکت، تعامل و همکاری، اهداف آموزشی و پرورشی به سر منزل مقصود نمی رسد.

وی بیان داشت: از هر فعالیت موثری توسط سایر دستگاه های دولتی و غیر دولتی در حوزه آموزش و پرورش که در چارچوب برنامه درسی و کارشناسی شده باشد استقبال می کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان به ارسال دستورالعمل ممنوعیت تنبیه بدنی در مدارس نیز اشاره کرد و گفت: تنبیه بدنی تحت هرشرایطی در مدارس ممنوع است.

محمد محسن بیگی تاکید کرد: مدیران مدارس باید دستورالعمل ممنوعیت تنبیه بدنی درمدارس را در شورای معلمان قرائت و  در معرض دید تمامی همکاران نصب کنند.

به اشتراک بگذارید :