پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: WhQA0kKd     تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ ۱۸:۰۰:۴۹     
از سوي سازمان مدارس غيردولتي و توسعه مشاركت هاي مردمي:

دستورالعمل نحوه تشكيل شوراي هماهنگي مؤسسان مراكز آموزشي و پرورشي غيردولتي ابلاغ شد

از سوي سازمان مدارس غيردولتي و توسعه مشاركت هاي مردمي، دستورالعمل نحوه تشكيل شوراي هماهنگي مؤسسان مراكز آموزشي و پرورشي غيردولتي به استان هاي سراسركشورابلاغ شد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، درمقدمه اين دستورالعمل آمده است؛ دراجرای بند«چ» ماده 5  قانون تاسیس و اداره مدارس غیردولتی مبنی بر تهیه و تصویب دستورالعمل نحوه تشکیل شورای هماهنگی موسسان مراکز غیردولتی، شورای سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت مرکزی این دستورالعمل را تهیه و تصویب نموده است.

براساس ماده «1» اين دستورالعمل؛ به منظور تقویت و توسعه و انسجام و هماهنگی مراکز غیردولتی شورایی تحت عنوان شورای هماهنگی موسسان مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی از بین مؤسسان داوطلبی که مرکز غیردولتی دایر دارند و داوطلب عضویت در این شورا هستند از طریق نظام انتخابات در سطح شهرستان (منطقه یا ناحیه)، استان وکشور تشکیل می شود.

در اين دستورالعمل، درخصوص نحوه تشكيل و تركيب شوراي هماهنگي مراكز غيردولتي شهرستان ها، مناطق يا نواحي آمده است؛ درشهرستان، منطقه یا ناحیه ای که بیش از 50 مؤسس دارد، 7 عضو انتخاب می شود که ترکیب آن در مراكز به همراه استان به صورت، 3 مؤسس از آموزشگاه های زبان خارجی، 3 مؤسس ازآموزشگاه های علمی آزاد و يك  مؤسس از مراکز پرورشی است.

همچنين براساس ماده «5» اين دستورالعمل؛ شورای هماهنگی مؤسسان مراکز شهرستان، منطقه یا ناحیه از بین اعضای خود، یک نفر را انتخاب و جهت عضویت در مجمع عمومی شورای هماهنگی مؤسسان استان به مدیرکل آموزش و پرورش استان معرفی می‌نمایند كه اين مجمع عمومی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان و شرکت حداقل 3/4  اعضاء ، 11مؤسس حاضر در جلسه را به عنوان عضو اصلی و 3 مؤسس را به عنوان عضو علی البدل تحت عنوان «شورای هماهنگی مؤسسان مراکز استان»  انتخاب می کنند.

متن كامل اين دستورالعمل را از اينجا مشاهده كنيد.

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه