پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: 8Cm9AlDi     تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۶ ۰۹:۵۸:۳۷     

نقدي برآسيب هاي سند تحول بنيادين آموزش و پرورش

روزنامه رسالت

عطف به مطلب مندرج در روزنامه رسالت  مورخ21  اسفند ماه 95 با عنوان «نقدي برآسيب هاي سند تحول بنيادين آموزش و پرورش» جوابيه رييس ستاد اجراي سند تحول بنيادين وزارت آموزش و پرورش را به اطلاع  مي رساند:

از سال 1390 كه سند تحول و برنامه درسي ملي به تصويب شوراي عالي انقلاب فرهنگي و شوراي عالي آموزش و پرورش رسيده ، مبناي تاليف كتب جديد برنامه درسي ملي مي باشد و در اين راستا تلاش شده كه تغييرات لازم در برنامه درسي مدارس با الهام از اسناد مذكور اعمال گردد منتها اين روند به صورت مستمر با بازخورد گيري در مسير اصلاح و بهبود قرار دارد و بنابراين نگارنده محترم بهتر است كتب جديد را بررسي و نظرات و پيشنهادات خود را به سازمان پژوهش و برنامه ريزي درسي ارسال نمايند .

طرح هاي اجرائي در مدارس مثل طرح جابربن حيان ، طراح كرامت وا مثالهم طرح هاي مكمل برنامه درسي مي باشند بنابراين طرح هاي مذكور مغايرتي با برنامه درسي رسمي ندارند و جنبه مكمل داشته و به كيفيت بخشي فرايند آموزش كمك مي نمايند .

درخصوص ارزشيابي از اقدامات خصوصا درحوزه كتاب هاي درسي اين روند از سوي سازمان پژوهش و برنامه درسي هم ساله انجام مي شود و نگارنده محترم با مراجعه به سايت سازمان پژوهش مي توانند اطلاعات بيشتري كسب نمايند .

به منظور هماهنگي در اجراي برنامه هاي تحول اولا ضمن تشكيل شوراي راهبري اجراي سند تحول و شوراي معاونان وزارتخانه اين قبيل هماهنگي انجام مي گيرد ،ثانيا بر فرايند ابلاغ دستور العمل ها و بخشنامه ها از طريق كميته مستند سازي نظارت و هماهنگي صورت مي گيرد ، در صورتيكه نگارنده مصاديق خاصي سراغ دارند منعكس نمايند .

مهم ترين مسير اجرائي شدن سند تحول ، بستر نظام جامع برنامه ريزي و برنامه هاي سالانه واحدهاي ستادي – استانها و مناطق مي باشد بنابراين ، راهكارهاي سند تحول از طريق تدوين نقشه راه و تدوين زير نظام و تنظيم برنامه هاي سالانه در مسير اجرائي شدن قرار دارد . چرا كه هر نوع تحولي علاوه برايجاد بينش ، بستر اجرائي لازم دارد كه با استقرار نظام جامع برنامه ريزي اين امر در جريان است و هم اكنون راهبردها و سياست هاي سال 96 وزارت آموزش و پرورش ضمن ابلاغ به معاونت هاي مربوطه در پورتال مركز اطلاع رساني نيز قرار گرفته است نگارنده محترم را دعوت مي نمايد تا اجراها و سياست ها و هم چنين برنامه هاي سال 95 را ملاحظه و انشا ا... درارديبهشت ماه 96 برنامه هاي سالانه نيز منتشر خواهد شد .

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه