پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۱۴:۵۴:۴۳
کدمطلب: 5W1oy0Zt
واکنش دانش آشتیانی به هجمه جریانی خاص علیه کیان آموزش و پرورش

وزیرآموزش و پرورش با انتشار مطلبی در صفحه تلگرام خود به آنچه که هجمه نابخردانه جریانی خاص علیه کیان آموزش و پرورش خواند، واکنش نشان داد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از ایرنا، دكتر فخرالدین دانش آشتیانی در ابتدا به بخشی از بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با فرهنگیان اشاره کرده که ایشان فرمودند: این را توجه داشته باشید، گزارش هایی که به من می‌رسد نشان می‌دهدکه یک جریانی این را من «جریان» احساس می‌کنم درکشور سعی می‌کند آموزش ‌و پرورش را از چشم ها بیندازد؛ ارزش آموزش ‌و پرورش را و اعتماد به آموزش ‌و پرورش را در دل ها از بین ببرد.' و در ادامه مطلب آورده است: این روزها جریانی که رهبر معظم انقلاب فرمودند سعی می‌کند آموزش ‌و پرورش را از چشم ها بیندازد و ارزش آموزش ‌و پرورش و اعتماد به آن را در دل ها از بین ببرد به شدت فعال شده است.

وزير آموزش و پرورش تصریح‌ کرد: این جریان که ظاهرا پشت نقاب دغدغه‌های دینی و فرهنگی خود را پنهان کرده است با انتشار اخبار کذب در فضای مجازی، بروشورهای تبلیغاتی در شهرها و حتی روستاها مدعی چاپ کتاب ها و آموزش های غیر اخلاقی توسط معلمان در مدارس شده است.

وی ادامه داد: اگرچه این جریان اخبار کذب خود را در پوشش فعالیت های انتخاباتی منتشر می‌کند اما مردم شریف و بزرگوار ایران و بیش از هرکس خود فرهنگیان عزیز، مستقل از اینکه کاندیدای مورد نظر ایشان چه کسی است، باید نسبت به این هجمه نابخردانه به کیان آموزش و پرورش و بی حرمتی به شان و جایگاه رفیع معلمان کشور حساس بوده و واکنش نشان دهند. باید توجه داشت که چنانچه اعتماد به آموزش و پرورش از دل ها برود تمامی کشور لطمه جبران ناپذیری خواهد خورد.

به اشتراک بگذارید :