پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: Jb0qTeE7     تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۱۸:۴۲:۰۹     
معاون تربيت بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش در ديدار صميمانه با كاركنان مركز اطلاع رساني و روابط عمومي:

افزايش بودجه و ساعات تربيت بدني، مدرسه محوري، نشاط و پويايي دانش آموزان از دستاوردهاي دولت تدبير واميد است

معاون تربيت بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش در ديدار صميمانه با كاركنان مركز اطلاع رساني و روابط عمومي گفت: افزايش بودجه و ساعات تربيت بدني، مدرسه محوري، نشاط و پويايي دانش آموزان از دستاوردهاي دولت تدبير واميد است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، مهرزاد حميدي درحاشيه ديدار صميمانه با كاركنان مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش كه امروز به مناسبت روز جهاني ارتباطات و روابط عمومي انجام گرفت، اظهاركرد: در دولت تدبير واميد با تغيير رويكردها و تأكيد بر سياست مدرسه محوري تعداد دانش آموزان بيشتري تحت پوشش فعاليت هاي ورزشي قرار گرفتند .

وي افزود: در راستاي اجراي سند تحول بنيادين، تمام آموزه هاي سند در بعد فعاليت هاي ورزشي در مدارس اجرايي شد، زيرا مدرسه محل اصلي اجراي سند تحول است .

حميدي از تحت پوشش قرار دادن 4 ميليون و500 هزار دانش آموز در المپياد هاي درون مدرسه اي خبر دادوافزود: حياط پويا، ورزش صبحگاهي، كانون هاي ورزشي و المپيادهاي درون مدرسه اي، از جمله برنامه هايي است كه در درون مدارس با مشاركت فعال دانش آموزان اجرا مي شود .

معاون تربيت بدني و سلامت وزيرآموزش و پرورش با اشاره به وجود بيش از 8 هزار كانون ورزشي در مدارس سراسركشورگفت: درگذشته، مدارس درنوبت بعداز ظهر خالي ازدانش آموز بود و هيچ فعاليتي درآن ها صورت نمي گرفت، اما در اين دولت، با استفاده از فضاهاي موجود و ايجاد كانون هاي ورزشي، مدرسه به نگيني درخشان در محله ها تبديل شده است .

وي از افزايش بودجه ورزشي از 7 ميليارد تومان درسال 92، به 300 ميليارد تومان در سال 96 خبرداد وتصريح كرد: با همّت و رويكردهاي جديد دولت تدبير واميد درتأمين بودجه ورزشي، شاهد افزايش 24 برابري بودجه نسبت به سال 92 بوده ايم و در حوزه نيروي انساني نيز، تحولي در جوان گرايي و چابك سازي نيروها صورت گرفته است.

حميدي خاطرنشان كرد: در حوزه ستادي با شعار هسته دانا، شبكه توانا، ‌اقدام به كوچك سازي، چابك سازي و داناسازي نموده ايم تا بتوانيم با هسته دانا، شبكه هاي تواناي استاني را راهبري كنيم.

وي از افزايش ساعات درس تربيت بدني در مدارس خبر دادوافزود: درس تربيت بدني كه در برخي پايه ها از جمله ، پيش دانشگاهي حذف شده و در پايه‌هاي پايين تر، تقليل يافته بود را افزايش داديم، بنابراين در پايه يازدهم و پيش دانشگاهي هر كدام 2 ساعت درس تربيت بدني ارائه مي شود و در اين راستا، تلاش كرديم 3 هزار مربي ورزش را براي پايه هاي مذكور جذب كنيم.

معاون تربيت بدني و سلامت وزير آموزش وپرورش اظهاركرد: آموزش هاي متنوع براي مربيان تربيت بدني، استقرار فدراسيون دانش آموزي، ‌تربيت مدرسه قهرمان و كانون قهرمان ازجمله برنامه هاي معاونت تربيت بدني و سلامت در دولت تدبير و اميد است به طوري كه هر كانون و يا مدرسه قهرمان مي تواند با نام خودش و به طور مستقيم در مسابقات كشوري و يا بين المللي شركت مي كند.

وي، مدرسه محوري، افزايش جمعيت تحت پوشش فعاليت هاي ورزشي، افزايش نشاط و پويايي دانش آموزان، افزايش بودجه ورزشي، افزايش سهميه تربيت بدني در جذب نيرو، و افزايش ساعات درس تربيت بدني را از جمله دستاوردهاي آموزش وپرورش دردولت تدبير واميد دانست وافزود: فعاليت هاي ورزشي در مدرسه در راستاي افزايش تحرك دانش آموزان است ، زيرا اخيراً شاهد افزايش وزن وچاقي دانش آموزان هستيم و سنّ  بيماري هاي  قلبي -  عروقي و ديابت، به شدت كاهش يافته است.

وي بر نقش والدين درافزايش تحرك دانش آموزان تأكيد كرد و تصريح كرد: به جاي پرداختن به ورزش حرفه اي ، بايد بر ورزش دانش آموزي متمركز شويم، بنابراين اگر به اين مهم پرداخته نشود ، در آينده با سونامي بيماري هاي قلبي عروقي و ديابت روبه رو خواهيم شد و درآن صورت، اگر تمام بودجه ها را براي درمان هزينه كنيم، مشكل مرتفع نخواهد شد.

معاون تربيت بدني و سلامت وزيرآموزش وپرورش با تبريك روز روابط عمومي خاطرنشان كرد: نقش روابط عمومي ها در جامعه ارزشمند، حسّاس و كليدي است، بنابراين اگر روابط عمومي ها، بازخورد عملكرد مديران را در سطح جامعه به آنان انعكاس ندهند، اعتماد متقابل مسئولين و مردم تضعيف شده و مديران را در اجراي طرح ها با مشكل مواجه خواهد ساخت.

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه