پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: Ax9fS1bV     تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۱۰:۰۴:۱۲     
استاندار لرستان :

با مشارکت بنیاد علوی، مدارس شبه کپری و خشتی گلی استان، نوسازی و بهسازی می شوند

استاندار لرستان گفت: با مشارکت بنیاد علوی قریب به یکصد آموزشگاه شبه کپری و خشتی گلی در مناطق محروم و کم برخوردار استان با مصالح سنتی نوسازی و بهسازی می شوند.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان لرستان؛ مهندس بازوند در جلسه شورای آموزش و پرورش درسالن اجتماعات استانداری برگزار شد؛ افزود: ساخت مدارس مقاوم با مصالح سنتی که با اقلیم مناطق محروم و کم برخوردار هم سازگار باشد از جمله اقداماتی است که علاوه بر اینکه مشکل فضاهای آموزشی را برطرف می کند،از نظر مقاوم بودن و استحکام ماندگاری بیشتری دارند .

استاندار لرستان تاکید کرد: مدارس کانکسی و پیش ساخته به دلیل استحکام نامناسبی که دارند بیش از چند سال عمر مفید ندارند و سرمایه گذاری در این خصوص صرفه اقتصادی ندارد .

وی به تخصیص 5میلیارد ریالی از اعتبارات استانی برای بهسازی و مقاوم سازی کانون فرهنگی تربیتی ادب اشاره کرد وافزود:  آموزش و پرورش هم باید تجهیزات و امکانات مورد نیاز این کانون ها را تامین نماید .

 بازوند ضمن موافقت با امهال بدهی حامل های انرژی مدارس تا مهر ماه سال جاری تاکیدکرد: آموزش و پرورش باید به دنبال تامین اعتبارات ملی برای پرداخت مطالبات شرکت های ذینفع باشد . 

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه