پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۱۰:۴۹:۳۷
کدمطلب: nr4ieZZT
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبرداد:
داوری طرح های 114شرکت کننده جشنواره جوان خوارزمی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: مرحله استانی داوری 79طرح راه یافته به مرحله دوم با شرکت 114طراح هنرجو و دانش آموز شرکت کننده در نوزدهمین دوره جشنواره جوان خوارزمی، انجام می شود.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان خراسان جنوبی، عباس لامعی صبح امروز در بازدید از مراحل داوری، افزود: دواری طرح های راه یافته به مرحله استانی به مدت دو روزدرمحل مجتمع استعداد های درخشان شهیدبهشتی بیرجند انجام می شود.

وی، با بیان این که تا بیستم خرداد ماه سال جاری 141 طرح با مشارکت 198 طراح دوره دوم متوسطه  به دبیرخانه استانی جشنواره وصول شده بود، اظهارکرد: پس از  بررسی و داوری اولیه،تعداد 79 طرح با مشارکت114طراح دختروپسر استان به مرحله دفاع حضوری دعوت شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ادامه داد: طرح های ارایه شده در 14زمینه علمی از جمله برق و الکترونیک، کامپیوتر، مکانیک، عمران ومعماری، علوم زیستی وپزشکی، کشاورزی ومنابع طبیعی، فیزیک و نجوم، شیمی، نانوتکنولوژی، زبان و ادبیات فارسی، علوم دینی و قرآن پژوهی، علوم اجتماعی و روان شناسی، هنر و سایر گروه های علمی است.

لامعی، با اشاره به همکاری بیش از30 داوراستانی در زمینه‌های مختلف، در نوزدهمین جشنوراه جوان خوارزمی، تصریح کرد: طرح‌هایی که از خلاقیت لازم برخوردار بوده و حد نصاب نمره 170  از200 نمره را کسب نمایند به  عنوان برگزیده استان به مرحله کشوری معرفی می شوند.

وی با بیان این که درجشنواره نوزدهم، دانش آموزان دوره دوم متوسطه شهرستان‌های بیرجند، سرایان، قاین، فردوس و نهبندان شرکت فعال داشتند، یادآورشد: تاکنون دانش آموزان و هنرجویان استان موفق به کسب 16 رتبه برترکشوری شده اند.

به اشتراک بگذارید :