پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۱۰:۵۸:۰۷
کدمطلب: 5piL1aIu
مدیر کل آموزش و پرورش لرستان :
آموزش و پرورش نیازمند مشارکت داوطلبانه خانواده و خیرین است

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به بدهی 80 میلیاردریالی حامل های انرژی مدارس گفت: با پیگیری های مستمر قریب به 20میلیارد ریال کمک سرانه به حساب مدارس واریز شده و تسویه کامل این بدهی ها نیازمند مشارکت دواطلبانه خانواده ها و خیرین و توجه بیشتر دولت است .

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان لرستان؛ خدانظر دریکوند در جلسه شورای آموزش و پرورش استان افزود: علیرغم اینکه ما معتقدیم که نباید هیچ دانش آموزی از فرصت عادلانه آموزشی و ادامه تحصیل محروم شود ،اما باید اعتراف کنیم که آموزش و پرورش بدون مشارکت و همکاری خانواده ها و خیرین قادر به انجام رسالت خطیر تعلیم و تربیت نیست .

وی به مصوبه قانونی مجلس در خصوص معافیت مراکز آموزشی، فرهنگی و ورزشی از پرداخت عوارض شهرداری اشاره کرد و گفت: شهرداری ها باید در اجرای این مصوبه برابر قانون عمل کرده و از پرداخت عوارض از این مراکز خودداری کنند .

دریکوند در ادامه به اجرای طرح هادی مهارت اشاره کرد و افزود: با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای طرح هادی مهارت اجرا خواهد شد تا دانش آموزان در کنار آموزش های رایج در مدرسه به حرفه آموزی و یادگیری یک یا چند مهارت  موفق شوند . 

وی تاکیدکرد: غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و هدایت استعدادهای آنان هم مسئله مهم دیگری است که جز با ورود سایر نهادهای ذیربط و متولی ساماندهی به اوقات فراغت امکان پذیر نیست .

دریکوند در ادامه به برگزاری مسابقات ورزشی قهرمانی دانش آموزان سراسر کشور اشاره کرد و گفت: این مسابقات با حضور 30تیم از سراسرکشور در قالب 240کشتی گیر آزاد و فرنگی کار  از 11تا 14مرداد ماه در شهرستان خرم آباد برگزار می شود . وی به حضور 45مربی و 21داور هم در این مسابقات اشاره کرد و گفت: به منظور استفاده از ظرفیت های استانی و تقویت بیشتر این مسابقات ابلاغ استاندار لرستان به عنوان رئیس ستاد عالی هماهنگی مسابقات به امضای مقام عالی وزارت آموزش و پرورش رسیده که در حاشیه این جلسه تقدیم مهندس بازوند خواهد شد .

دریکوند همچنین به ضرورت خوداتکایی آموزش و پرورش و تامین منبع های جدید درآمدی اشاره کرد و گفت: انتظار می رود استاندار لرستان نسبت به تصویب مجوز لازم به آموزش و پرورش برای تبدیل به احسن کردن فضاهای آموزشی و یا تغییر کاربری ها در صورت نیاز  اقدام و همکاری نماید .

به اشتراک بگذارید :