پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: 5piL1aIu     تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۱۰:۵۸:۰۷     
مدیر کل آموزش و پرورش لرستان :

آموزش و پرورش نیازمند مشارکت داوطلبانه خانواده و خیرین است

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به بدهی 80 میلیاردریالی حامل های انرژی مدارس گفت: با پیگیری های مستمر قریب به 20میلیارد ریال کمک سرانه به حساب مدارس واریز شده و تسویه کامل این بدهی ها نیازمند مشارکت دواطلبانه خانواده ها و خیرین و توجه بیشتر دولت است .

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان لرستان؛ خدانظر دریکوند در جلسه شورای آموزش و پرورش استان افزود: علیرغم اینکه ما معتقدیم که نباید هیچ دانش آموزی از فرصت عادلانه آموزشی و ادامه تحصیل محروم شود ،اما باید اعتراف کنیم که آموزش و پرورش بدون مشارکت و همکاری خانواده ها و خیرین قادر به انجام رسالت خطیر تعلیم و تربیت نیست .

وی به مصوبه قانونی مجلس در خصوص معافیت مراکز آموزشی، فرهنگی و ورزشی از پرداخت عوارض شهرداری اشاره کرد و گفت: شهرداری ها باید در اجرای این مصوبه برابر قانون عمل کرده و از پرداخت عوارض از این مراکز خودداری کنند .

دریکوند در ادامه به اجرای طرح هادی مهارت اشاره کرد و افزود: با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای طرح هادی مهارت اجرا خواهد شد تا دانش آموزان در کنار آموزش های رایج در مدرسه به حرفه آموزی و یادگیری یک یا چند مهارت  موفق شوند . 

وی تاکیدکرد: غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و هدایت استعدادهای آنان هم مسئله مهم دیگری است که جز با ورود سایر نهادهای ذیربط و متولی ساماندهی به اوقات فراغت امکان پذیر نیست .

دریکوند در ادامه به برگزاری مسابقات ورزشی قهرمانی دانش آموزان سراسر کشور اشاره کرد و گفت: این مسابقات با حضور 30تیم از سراسرکشور در قالب 240کشتی گیر آزاد و فرنگی کار  از 11تا 14مرداد ماه در شهرستان خرم آباد برگزار می شود . وی به حضور 45مربی و 21داور هم در این مسابقات اشاره کرد و گفت: به منظور استفاده از ظرفیت های استانی و تقویت بیشتر این مسابقات ابلاغ استاندار لرستان به عنوان رئیس ستاد عالی هماهنگی مسابقات به امضای مقام عالی وزارت آموزش و پرورش رسیده که در حاشیه این جلسه تقدیم مهندس بازوند خواهد شد .

دریکوند همچنین به ضرورت خوداتکایی آموزش و پرورش و تامین منبع های جدید درآمدی اشاره کرد و گفت: انتظار می رود استاندار لرستان نسبت به تصویب مجوز لازم به آموزش و پرورش برای تبدیل به احسن کردن فضاهای آموزشی و یا تغییر کاربری ها در صورت نیاز  اقدام و همکاری نماید .

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه