پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: BQMvzEpe     تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۱۵:۱۴:۱۳     
مدير كل ارزيابي عملكرد و پاسخ گويي به شكايات وزارت آموزش و پرورش:

دريافت وجه در زمان ثبت نام غيرقانونيست/براي ثبت نام ميان پايه، ضرورتي به حضور اوليا در مدارس نيست

مديركل ارزيابي عملكرد و پاسخ گويي به شكايات گفت: در مدارس دولتي به جز مدارس خاص، چيزي به نام شهريه نداريم.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، سيدرحيم ميرشاه ولد ثبت نام دانش آموزان را يكي از موضوعات هرساله آموزش وپرورش دانست و اظهاركرد: اوليا همواره نسبت به ثبت نام فرزندانشان حساسيت داشته وعلاقه مند هستند آن ها را در بهترين مدارس ثبت نام كنند.

وي افزود: با هدف جلوگيري از تراكم بيش از حد در برخي مدارس و استفاده از ظرفيت ديگرمدارس، آموزش وپرورش محدوديت ها وشرايطي را براي ثبت نام مشخص كرده است.

ميرشاه ولد تصريح كرد: محدوده جغرافيايي محل سكونت از جمله شرايطي است كه در فرآيند ثبت نام دانش آموزان لحاظ مي شود ، البته اين محدوديت شامل  مدارس غيردولتي و مدارس خاص دولتي از جمله تيزهوشان و نمونه دولتي نمي شود.

مديركل ارزيابي عملكرد و پاسخ گويي به شكايات خاطرنشان كرد: پايه هاي ورودي داراي شرايطي هستند كه بايد رعايت شود مانند پايه اول دبستان كه دانش آموزان موظفند پس از شركت در طرح سنجش سلامت، اقدام به ثبت نام كنند و اين موضوع هر ساله موردتأكيد قرار مي گيرد.

وي اظهاركرد: ثبت نام ميان پايه توسط مدرسه انجام مي شود و نيازي به حضور اوليا در مدرسه نيست.

ميرشاه ولد با اشاره به كاهش ميزان شكايات از نحوه ثبت نام، اظهاركرد: اولياي دانش آموزان جهت ارائه هرگونه شكايت از فرآيند ثبت نام‌ مي‌توانند به سامانه پاسخ گويي به شكايات در پايگاه جامع اطلاع رساني وزارت آموزش وپرورش، مراجعه و درخواست خود را ثبت كنند و يا به صورت حضوري در ادارات آموزش وپرورش موضوع را پي‌گيري كنند.

وي افزود: در مدارس دولتي چيزي به نام شهريه نداريم و مديران حق دريافت وجه در زمان ثبت نام را ندارند، مشاركت مالي اوليا كاملاً اختياري است و در طول سال تحصيلي صورت مي گيرد، البته مدارس غيردولتي و هم چنين مدارس خاص دولتي از جمله، تيزهوشان، نمونه دولتي و شاهد از اين قاعده مستثني هستند و براساس دستورالعمل خاص خود اقدام  مي‌كنند.

مديركل ارزيابي عملكرد و پاسخ گويي به شكايات تصريح كرد: در مدارس غيردولتي نيز، دريافت شهريه براساس الگوي ارائه شده توسط شوراي نظارت بر مدارس غيردولتي، انجام مي شود.

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه