پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: ouTKwg1L     تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ ۱۷:۱۸:۳۸     

پيام تسليت وزير آموزش و پرورش در پي درگذشت مريم ميرزاخاني نابغه نامدار رياضي جهان

وزيرآموزش و پرورش در پي درگذشت مرحومه مريم ميرزاخاني، نابغه نامدار رياضي جهان، پيام تسليتي صادر كرد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، در متن پيام دكتر فخرالدين دانش آشتياني آمده است:

« انالله و انااليه راجعون»

در گذشت نابغه جوان ايراني و استاد رياضي مرحومه مريم ميرزاخاني ، نه فقط ايران و ايرانيان را متألم كرد كه جامعه علمي جهان را به سوگ نشاند.

خبر درگذشت نخبه رياضي ايران و جهان، بانو مرحومه مريم ميرزاخاني كه يك افتخار ملي بود، جهاني را در حيرت و اندوه فرو برد. بي شك جبران ضايعه فقدان شخصيت هاي علمي نخبه بسيار سنگين و گاه غيرممكن است.

بانو ميرزاخاني، ستاره اي بود كه ظاهراً در سپهر دنيا رو در نقاب خاك كرد اما دستاوردها، تلاش ها و نبوغ او تا هماره تاريخ جاودان و ماندگار خواهد بود .

مريم ميرزاخاني با عمركوتاهي كه داشت، جهان را از درياي نبوغش سيراب ساخت و اين معناي انسان مفيد و موثر بودن است كه موجب شد، مثل هميشه نام ايران و ايراني زنده نگاه داشته شود.

اين نادره دوران از پرورش يافتگان دبيرستان فرزانگان تهران و دانشگاه صنعتي شريف با نبوغ ذاتي و تلاش هاي علمي خستگي ناپذيرخود موفق شد، نشان جهاني فيلدز را از آن خود سازد .

اينجانب به نمايندگي از جامعه علمي و فرهنگي كشور و دانش آموزان عزيز اين غم بزرگ و ضايعه جبران ناپذير را به ايران و ايراني به ويژه خانواده معزاي اين بانوي افتخارآفرين تسليت و تعزيت عرض مي كنم و از خداوند متعال براي آن مرحومه، غفران و رحمت الهي و براي بازماندگان صبر و اجر  مسئلت مي نمايم.

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه