پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: qIiLpc7v     تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۳ ۰۹:۲۸:۵۸     
معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل خبرداد:

برپايي830 نمايشگاه كتاب در مدارس استان

معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل از برپايي 830 نمايشگاه كتاب در مدارس استان در هفته كتاب خبرداد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان اردبیل، مصطفی کافی با اشاره به اهميت كتاب و كتابخواني، اظهاركرد: بيست و پنجمين دوره هفته كتاب از امروز بیست دوم تا بيست وهشتم آبان ماه ، با شعار «آينده روشن با خانواده كتاب خوان» در سراسرمدارس استان برگزار مي شود.

کافی خاطر نشان كرد: امسال با هدف تشويق و ترغيب دانش آموزان در موضوع مطالعه، مسابقات كتاب خواني در 4 مرحله مدرسه ای ،منطقه ای ، استانی وکشوری برگزار مي شود

وی ادامه داد: در مرحله اول دانش آموزان تنها يك عنوان كتاب را مطالعه و سپس درآزمون آن شركت مي‌كنند اما د ر مراحل بعد ، در منطقه 2 عنوان كتاب در مرحله استاني 3 عنوان و در مرحله كشوري نیز 4 عنوان كتاب را مطالعه و درآزمون هاي مربوطه شرکت مي كنند ، البته در مرحله كشوري دانش آموز بايد آنچه از مطالعه 4 عنوان كتاب فرا گرفته است به صورت كتاب پژوهش و شفاهي براي ديگر دانش آموزان ارائه دهد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل برنامه ها وفعالیت های پیشنهادی این حوزه درهفته کتاب و کتابخوانی درنواحی ومناطق استان اردبیل را نواختن زنگ کتاب و کتابخوانی در مدارس، قرائت بیانیه وزیرمحترم در رابطه باهفته کتاب و کتابخوانی، برگزاری نمایشگاه کتاب در مدارس شهرستان در راستای طرح کشوری 50000 نمایشگاه کتاب در 50000 مدرسه، و...عنوان و تصریح کرد: نواحی ومناطق برنامه های ابتکاری خودرانیزمی توانندبه این برنامه پیشنهادی اضافه نمایند.

مصطفی کافی گفت: کتاب ابزارجلوه جمال دینی بردل های پاک نوجوانان است. درسایه کتاب وکتاب خوانی پویایی وبالندگی فرهنگ دینی وارزشهای اسلامی آشکارتروجذاب تر و روحی بانشاط تر و معنوی حاصل می گردد.

کافی عنوان کرد:  انتظار مي رود خانواده در نهادينه كردن فرهنگ مطالعه و كتاب خواني بيش از پيش تلاش كنند و شرايط را براي دسترسي فرزندانشان به كتاب‌هاي مناسب مسائل مورد نياز و روزجامعه ایجادنمایند.

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه