13 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ ۰۷:۵۵:۲۵
کد مطلب:  1000190
مجوز تجاری سازی 12هزار متر مربع از فضای آموزشی مازاد مرکزی صادر شد

استاندار مرکزی در 252اُمین نشست شورای آموزش و پرورش گفت: مجوز تجاری‌سازی برای ۱۲ هزار متر مربع از فضاهای آموزشی مازاد این استان صادر شد که این امر اقدامی عملی برای کمک به درآمدزایی نظام تعلیم و تربیت است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، سید «علی آقازاده» در نشست شورای آموزش و پرورش استان مرکزی در اراک افزود: تجاری‌سازی فضاهای آموزشی اقدامی کلیدی در رفع چالش‌های آموزش و پرورش و راهبردی برای مدیریت بهینه نظام تعلیم و تربیت در این استان است.

وی بیان کرد: این اقدام که با پیگیری های‌ یک سال اخیر شورای آموزش و پرورش به بار نشسته و منبع خوبی برای درآمدزایی آموزش و پرورش است و مسوولان باید از این فرصت نهایت بهره‌گیری را بکنند.

استاندار مرکزی ادامه داد: بیش از ۸۰ درصد از مصوبات شورای آموزش و پرورش استان مرکزی در نیمه نخست امسال محقق شده و تحقق سایر مصوبات با جدیت دنبال می‌شود.

آقازاده اظهار داشت: تلاش‌ در خصوص واگذاری سالن ۲۲ بهمن اراک نیز صورت گرفته و این موضوع در کمیسیون‌های زیربنایی دولت و نشست هیات دولت مطرح شده که نتیجه نهایی آن، به واگذاری آموزش و پرورش رسیده است.

وی تصریح کرد: این سالن ورزشی حداکثر تا سه ماه آینده به آموزش و پرورش استان مرکزی تحویل می‌شود تا از سوی خیران به مکانی مجهز و پیشرفته تبدیل شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: ارزیابی عملکرد شهرستان‌های این استان از طرح مهر ضروری است و ساز و کارهای اجرایی این بخش باید به شورای آموزش و پرورش استان ارایه شود.

آقازاده عنوان کرد: افزایش شمار مدارس ترافیک در نقاط مختلف استان مرکزی ابزاری مهم در اشاعه و توسعه فرهنگ رانندگی است.

معاون مدیرکل امور شوراهای وزارت آموزش و پرورش نیز در این نشست گفت: تحقق ۸۰ درصدی مصوبات شورای آموزش و پرورش استان مرکزی در نیمه نخست امسال نشان از همگرایی بالا و اهمیت به موضوعات فرهنگی است.

«ناصر کوهستانی» افزود: قانون اختیاراتی را به شوراهای آموزش و پرورش داده که باید از این فرصت به نحو مطلوب و در راستای توسعه هر چه بیشتر آموزش و پرورش بهره‌ برد.

وی بیان کرد: تبدیل ۱۲ هزار متر مربع فضای آموزشی مازاد به تجاری در استان مرکزی نقش موثری در گره‌گشایی از مشکلات مالی مدارس و آموزش و پرورش این استان دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این نشست گفت: این استان با وجود کمبود نیرو در زمینه پوشش تحصیلی و گذر تحصیلی جزو استان‌های برتر کشور است.

«شهریار فولادوند» افزود: توسعه مشارکت در آموزش و پرورش استان مرکزی روز به رشد است و این مهم با جدیت بیشتر دنبال می‌شود.

وی بیان کرد: استان مرکزی بیشترین نیاز نیروی انسانی را در کشور دارد اما هیچ مشکلی در خصوص آموزش در این استان وجود ندارد.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است که از این تعداد ۲۲۷ هزار نفر را دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند.

به اشتراک بگذارید :