22 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ ۱۶:۰۲:۰۰
کد مطلب:  1025879
الهیار ترکمن:
هیچ برنامه و عزمی جهت اجرای سند 2030 در کلیت آموزش و پرورش کشور نیست

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: مجموعه آموزش و پرورش این اطمینان را به مردم می دهند که هیچ برنامه، عزم و نیرویی برای اجرای سند2030در کلیت آموزش و پرورش کشور وجود ندارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان هرمزگان، علی الهیار ترکمن ضمن بیان اینکه سند تحول نظام تعلیم و تربیت، سند و نقشه راه آموزش و پرورش کشور است، اظهار داشت: آموزش و پرورش خود دارای سند تحول بنیادین است که به صورت جدی اجرای آن را در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: این اطمینان را مجموعه آموزش و پرورش به مردم ایران می دهند که هیچ برنامه یا عزم و نیرویی برای اجرای برنامه 2030 در کلیت آموزش و پرورش کشور نیست.

الهیار ترکمن ادامه داد: ما 105هزار واحد آموزشی در کشور داریم و اگر جائی یا مکانی تخلفی رخ بدهد که با ارزش های ما همخوانی ندارد نباید به حساب اجرای سند 2030بگذاریم.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه زمینه های اجرای سند 2030در آموزش و پرورش متوقف شده است و اجازه نخواهیم داد  که فردی حتی فکر اجرای این سند در مدارس را داشته باشد، گفت: دستور وزیر کمیته ای رو فعال کرده است که هر گزارشی به کمیته واصل بشود که یک جائی حتی شائبه ای از اجرای سند 2030 را بدهند ورود پیدا می کنند و بررسی می کنند و درصورت صحیح بودن گزارش قطعا برخورد خواهد شد.

الهیار ترکمن اضافه کرد: زیر نظامهای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ابلاغ شده است وبرنامه های آن تا سطح مدرسه در حال تدوین و ابلاغ به مدارس است.

این مسئول از دریافت سهمیه بنزین به سرویس مدارس کشور خبر داد و افزود: بعد از بالا رفتن قیمت حامل های انرژی، آموزش و پرورش تلاش کرد سهمیه سرویس مدارس را از وزارت نفت دریافت کند تا فشار از روی خانوداه ها کم شود.

وی  اضافه کرد: همه سرویس های مدارس اطلاعاتشان به تفکیک استانها ثبت شده است و میزان سهمیه نیز بر اساس مسافتی که دانش آموزان جابجا می کنند مشخص شده است و تخصیص سهمیه سرویس مدارس در کشور درحال واریز است.

 

به اشتراک بگذارید :