13 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ ۰۷:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1047380
مدیر هسته گزینش آموزش و پرورش مازندران:
گزینش، عملی شرعی، عقلی و حقوقی است

حسین کمالی پاشاکلایی وجود گزینش را محنصر به جمهوری اسلامی ایران ندانست و گفت: بر اساس مطالعات تطبیقی صورت گرفته، غالب کشورها جهت به‌کارگیری نیروی انسانی شایسته و کارآمد از ابزارهایی نظیر تحقیقات در محل، مصاحبه، تست روانشناسی، تست شخصیت و استعلام از مراکز و برخی نهادهای صالحه استفاده می‌کنند

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، «کمالی» گفت:  این نکته بسیار مهم است که بین شغل و شاغل یک ارتباط و تناسب منطقی و مطمئنی وجود داشته باشد و  افراد براساس توانمندی‌ها و صلاحیت‌های عمومی و حرفه‌ای به کار گمارده شوند.

          وی همچنین افزود: حقوق شهروندی ایجاب می‌کند کارکنان و معلمان شایسته و با احساس مسئولیت متولی امر تعلیم و تربیت جامعه باشند.

          مدیر هسته گزینش آموزش و پرورش مازندران با اشاره به فرمان شش ماده‌ای حضرت امام (ره) درخصوص تشکیل نهاد گزینش  در سال 61  گفت:  بر اساس ماده 2 قانون گزینش، کارشناسان و کارکنان واحد گزینش، مطابق معیارهای هفت‌گانه ضوابط عمومی و معیارهای انتخاب اصلح براساس بررسی‌ها و مصاحبه‌ها و استعلاماتی که انجام می‌دهد، اقدام به شناسایی و جذب و به‌کارگیری نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش می‌کنند.

وی همچنین از دانشگاه فرهنگیان به‌عنوان یکی از مجاری مهم تأمین نیروهای مورد نیاز آموزش و پرورش نام برد و گفت: لازم است دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه مهارت‌های لازم حرفه‌ای و صلاحیت‌های اعتقادی، اخلاقی و اجتماعی  در تراز معیارهای انقلاب  را فرابگیرند.

کمالی در ادامه افزود: گزینش اداره‌کل  آموزش و پرورش مازندران از مهر 97  تا  دی ماه 98 نزدیک به 10 هزار و 838 پرونده داوطلبان استخدام و اشتغال در آموزش و پرورش را مورد بررسی قرار داد که تاکنون 8هزار و 584  پرونده مورد رسیدگی کامل قرار گرفت  و صلاحیت افراد مورد تأیید قرار گرفت و مابقی نیز در حال بررسی و رسیدگی است.

وی همچنین گفت: چنانچه فردی از گزینش رد صلاحیت شده است می‌تواند نسبت به رای صادره از سوی گزینش، اعتراض کند و گزینش نیز موظف به بررسی مجدد است.

کمالی در پایان ابراز امیدواری کرد: افرادی  شایسته و خدوم برای آموزش و پرورش گزینش شوند  تا  در مسیر تعالی و پیشرفت گام برداریم و با  تربیت انسان‌های کارآمد و مؤثر،  ایرانی اسلامی و قدرتمند را برای آیندگان مهیا سازیم.

به اشتراک بگذارید :