13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ ۱۱:۲۳:۰۰
کد مطلب:  1053056
کاظمی: کمک به هم نوع لذت معنوی است که هیچ چیز جای آنرا نمی‌گیرد/اولین سیاست کلان آموزش و پرورش آموزش انسانیت است

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد که قطعا هیچ کلاس درسی بهتر از این کلاس درس نیست که انسانیت، مهربانی، نوع دوستی، بذر انسانیت، میهن دوستی و وفاداری به آرمان‌های انقلاب را در بین دانش‌آموزان بسط و نشر دهیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، علیرضا کاظمی در آیین نمادین "دومین سیل مهربانی همکلاسی‌ها" به‌منظور جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی برای هموطنان سیل‌زده در استان سیستان و بلوچستان و برخی مناطق جنوب شرقی کشور که صبح امروز در دبیرستان متوسطه دوم دخترانه شهید باهنر منطقه 11 برگزار شد ضمن ابراز خرسندی از برگزاری بزرگترین کلاس همدلی، وطن دوستی و انسان دوستی که با حضور ۱۵ میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور در حال برگزاری است گفت: ما زمانی موفق هستیم که کنار هم و باهم باشیم و تلاش کنیم لذا از تمام تشکل‌های دانش‌آموزی و افرادی که در این حرکت ارزشمند فرهنگی و تربیتی شرکت داشته‌اند تشکر می‌کنم.

او افزود: روز گذشته به نمایندگی از جمع دوستان توفیق داشتم به‌همراه وزیر آموزش و پرورش در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان حاضر شوم وقتی انسان فقر، محرومیت و برخی مسایل را در جای‌جای کشور می‌بیند دل او به درد می‌آید و احساس می‌کند ما نسبت به مردم ایران دین داریم که هنوز آن را نتوانستیم ادا کنیم.

کاظمی گفت: این سیل یک فرصتی پدید آورد تا مردم، جامعه و مسئولان را متوجه بسیاری از مشکلات، کمبودها و نابه سامانی‌ها کند. وقتی دانش‌آموزان این استان با کمترین امکانات برای اعتلای نظام ایران تلاش می‌کنند در اینجا انسان احساس مسئولیت می‌کند.

رئیس سازمان دانش‌آموزی کشور گفت: البته ناگفته نماند که کارهای زیادی انجام شده دیروز خانواده شهید علیمرادی در این منطقه بودند و به مردم این مناطق کمک می‌کردند.

کاظمی گفت: ما در آموزش و پرورش دو رویکرد داریم؛ رویکرد فرهنگی و تربیتی یکی از این رویکردهاست ما به‌عنوان بزرگترین دستگاه فرهنگی کشور وظیفه داریم از این فرصت ارزشمند تربیتی برای نهادینه کردن یک فرهنگ دینی و ملی جامعه ایران را بسیج کنیم و امروز خوشحالیم ۱۵ میلیون دانش‌آموز با حداقل ۳۰ میلیون ولی دانش‌آموز این حس را ایجاد کردند و بسیج شدند تا به این منطقه کمک کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: قطعا هیچ کلاس درسی بهتر از این کلاس درس نیست این سیاست آموزش و پرورش است تا انسانیت، مهربانی، نوع دوستی، بذر انسانیت، میهن دوستی و وفاداری به آرمان‌های انقلاب را در بین دانش‌آموزان بسط و نشر دهیم.

او افزود: نکته دوم مهم رفع نیازهای دانش‌آموزان منطقه محروم و نیازمند توجه است. از اولین ساعاتی که این اتفاق افتاد با دغدغه‌های وزیر، مشاوران و معاونان این بسیج شکل گرفت و ۷ استان به‌عنوان استان معین انتخاب شدند و با تجربه گذشته با سرعت بیشتر خدمات ارائه شد.

کاظمی گفت: ۲۰ کامیون تجهیزات آموزشی دیروز در شهرستان چابهار حضور داشتند و امروز به مدارس توزیع می‌شوند. خیرین مدرسه‌ساز برای مدارس نیازمند توجه اعلام امادگی کردند این فرصتی است که آموزش و پرورش استان حتما ارتقای کیفیت آموزشی خواهد داشت و از نظر امکانات و زیرساخت‌های آموزشی و پرورشی امکانات خوبی به آن منطقه گسیل می‌شود.

او گفت: تمام استان‌های کشور تقسیم شدند تا نیازهای مناطق را برآورده کنند نماینده وزارتخانه نیز در منطقه مستقر است نمایندگان استان‌های معین نیز به این مناطق می‌روند.

به اشتراک بگذارید :