22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ ۰۹:۰۷:۳۲
کد مطلب:  1054325
مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران در آیین «دومین سیل مهربانی همکلاسی‌ها» خبر داد؛
20 کامیون تجهیزات اهدایی شهر تهران آماده ارسال به سیستان و بلوچستان هستند

مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران در آیین دومین سیل مهربانی همکلاسی‌ها از ارسال 20 کامیون تجهیزات اهدایی آموزش‌وپرورش شهر تهران به استان سیستان و بلوچستان در روزهای آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی،‌ صبح امروز عبدالرضا فولادوند درآئین دومین سیل مهربانی همکلاسی‌ها که با هدف همدلی و همراهی با هموطنان سیل زده استان سیستان و بلوچستان و برخی مناطق جنوب شرق کشور و همزمان با مدارس سراسر کشور در دبیرستان دخترانه شهید باهنر منطقه ۱۱ تهران برگزار شد، با ارائه گزارشی از کمک به مناطق سیل‌زده که در بهار سال ۹۸ به استان‌های لرستان، گلستان و خوزستان انجام شد، اظهار کرد: در شهرستان‌های پل‌دختر، معمولان و سایر مناطق سیل‌زده لرستان ۱۰۰ دانش‌آموز کلاس دوازدهم تحت پوشش مدرسان شهر تهران قرار گرفتند که میانگین معدل آنان ۲ نمره بالا رفت. همچنین در شهرستان پل‌دختر نیز ۱۲دانش‌آموز برای اولین بار در رشته پزشکی قبول شدند که این کار به پشتیبانی شهر تهران صورت گرفت.

فولادوند با اشاره به سایر موارد کمک‌ها به استان لرستان گفت: یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک از سوی همکاران فرهنگی به خانه‌هایی که آسیب‌دیده بودند، ارسال شد و مؤسسان مدارس غیردولتی به مدارس غیردولتی کمک کردند همچنین ۱۸۰ کامیون وسیله و کمک‌های غیر نقدی نیز به لرستان ارسال شد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران با اشاره به کمک‌های انجام‌شده به استان خوزستان گفت: ۶۰ کامیون کمک‌های غیر نقدی و یک میلیارد تومان پول نقد اهدا شد، مدرسه ۹ کلاسه‌ای در اهواز به نام شهدای فرهنگی شهر تهران در مهر ۹۹ افتتاح می‌شود.

وی افزود: آموزش‌وپرورش شهر تهران کمک‌هایی هم به سیل‌زدگان استان گلستان و زلزله‌زدگان کرمانشاه داشته است.

فولادوند با اشاره به اینکه کمک‌های آموزش‌وپرورش شهر تهران برای سیل سیستان و بلوچستان در حال آماده شدن است و ظرف روزهای آینده ارسال می‌شود، گفت: ۲۰ کامیون تجهیزات در مهرآباد آماده بارگیری هستند که به کمک ارتش و وزارت دفاع به استان سیستان و بلوچستان اعزام می‌شوند. کمک‌های ما در حوزه امداد ارتقای آموزشی و پرورشی دانش‌آموزان  به‌خصوص در پایه دوازدهم و آمادگی برای کنکور است. مؤسسات غیردولتی مانند گذشته در کنارمان هستند و ما نیز برای محرومیت‌زدایی این منطقه از این فرصت استفاده می‌کنیم.

به اشتراک بگذارید :