22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ ۰۸:۰۶:۰۰
کد مطلب:  1058675
کاظمی: مهم‌ترین اولویت پایگاه‌های بسیج فرهنگیان باید تحقق زمینه‌های بیانیه گام دوم انقلاب باشد

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد که امروز مهمترین اولویت پایگاه های بسیج فرهنگیان باید تحقق زمینه های بیانیه گام دوم انقلاب باشد و بایدچند برنامه ویژه برای این کار تعریف شود. 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، علیرضا کاظمی، فرمانده پایگاه بسیج شهید شهسواری در نشست هم اندیشی فرماندهان پایگاه بسیج فرهنگیان حوزه ستادی گفت: متاسفانه بسیج فرهنگیان حوزه ستادی از بسیج فرهنگیان در مناطق و شهرستان ها فاصله گرفته  وگاهی مسئول بسیج فرهنگیان در یک منطقه را هیچ کس همراهی نمی کند. 

اوادامه داد: متاسفانه پشتوانه مشورتی منطقه ای و استانی در بسیج فرهنگیان دیده نشده است  و استفاده از ظرفیت ها در بسیج فرهنگیان بسیار محدود است در حالی که در  بسیج دانش آموزی امکانات و ظرفیت ها به خوبی استفاده می شود بنابراین باید بسیج فرهنگیان چابک سازی شود. 

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: باید در ساختار بسیج فرهنگیان تجدید نظر اساسی شود زیرا امروز نیاز به یک شبکه چابک، در دسترس، آموزش دیده و مهارت محور داریم. 

او خاطرنشان کرد: بسیج فرهنگیان باید اتفاقات درون نظام تعلیم و تربیت را به خوبی رصد کند و به توسعه و ترویج اندیشه های انقلابی در درون نظام تعلیم وتربیت کمک کند بنابراین باید دوره های توانمند سازی و آموزشی مختلف را برای اعضای بسیج فرهنگیان برگزار شود. 

کاظمی تصریح کرد: باید مهمترین راهبرد بسیج فرهنگیان در هر سال مشخص شود و  ارتباط بسیج فرهنگیان با بدنه تشکیلاتی برقرارشود همچنین فعالیت ها و برنامه ها باید با تمرکز بر اولویت ها اجرایی شود. 

او تصریح کرد: امروز مهمترین اولویت پایگاه های بسیج فرهنگیان باید تحقق زمینه های بیانیه گام دوم انقلاب باشد و بایدچند برنامه ویژه برای این کار تعریف شود. 

به اشتراک بگذارید :