22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ ۱۴:۱۴:۴۸
کد مطلب:  1062779
رمضانی: امور تربیتی و معاونت پرورشی متعلق به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران است

مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد که بحث امور تربیتی و معاونت پرورشی متعلق به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران است و مقام معظم رهبری نیز همواره بر تقویت آن تاکید دارند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی،نشست مشترک معاونت پرورشی وفرهنگی وزارت آموزش و پرورش و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران صبح امروز به ریاست علی رمضانی، مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش در سالن جلسات معاونت پرورشی  و فرهنگی برگزار شد. 

علی رمضانی در این جلسه گفت: آمادگی داریم با هم افزایی و استفاده از ظرفیت موجود در وزرات آموزش و پرورش و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران گام های موثری برای تربیت موثر دانش آموزان برداریم. 

او تصریح کرد: بحث امور تربیتی و معاونت پرورشی متعلق به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران است و مقام معظم رهبری طی 2 سال اخیر در دیدار های که با فرهنگیان داشته اند بسیار بر بحث امور تربیتی و معاونت پرورشی تاکید کرده اند که نشان می دهد باید از همه ظرفیت ها برای ارتقای امور تربیتی و معاونت پرورشی استفاده کنیم و زمینه های زیادی برای همکاری در این زمینه وجود دارد. 

مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت های اداره کل قرآن، عترت و نماز  گفت:فعالیت های بسیار ارزشمندی طی  سال های اخیر در زمینه های قرآن، عترت و نماز  وزارت آموزش و پرورش صورت گرفته است از جمله آنها می توان به طرح ملی حفظ جزء 30 قرآن کریم، سوگواره احلی من العسل و توسعه و تجهیز نماز خانه های مدارس اشاره کرد بنابراین ظرفیت های فراوانی برای همکاری  در این زمینه ها وجود دارد. 

او یادآورشد: در اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی نیز زمینه های مشترک همکاری بسیار زیاد است. 

رمضانی گفت: در اداره کل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی نیز زمینه های مشترک همکاری بسیار فراوان است و باید با شناخت ظرفیت ها و توسعه همکاری های مشترک در زمینه ارتقای تربیت شهروندان گامی موثر برداریم.

او یادآورشد: معاونت پرورشی و فرهنگی مرکز تربیت نیروهای انقلابی است و باید خلاء های موجود در این زمینه برطرف شود. 

در ادامه مهدی امینی، معاون برنامه ریزی، توسعه و امور شوراهای سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران نیز در این جلسه گفت: باید عناصر مشترک و ظرفیت های مشترک شناسایی شود تا بتوانیم زمینه انعقاد تفاهم نامه مشترک را فراهم کنیم زیرا در هر دو دستگاه ظرفیت هایی وجود دارد که قابلیت انجام امور مشترک را دارد . 

در ادامه این جلسه نیز هریک از معاونان و روسای ادارات به ارائه مطالب و پیشنهاد‌ها مربوطه پرداختند.
 

به اشتراک بگذارید :