13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ ۱۳:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1065406
مسیب زاده: موضوع مهدویت و انتظار در آموزش و پرورش از اهمیت ویژه‌ای‌ برخوردار است

مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد که انعقاد تفاهم نامه در سطح وزیر آموزش و پرورش و مسئول بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف) نشان از آن دارد که موضوع مهدویت و انتظار در آموزش و پرورش از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

محمدرضا مسیب زاده در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: اتفاق ارزشمندی که حدود 5 سال از عمر آن می گذرد تفاهم نامه ای است که با بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف) منعقد شد که بر اساس آن تفاهم، برنامه هایی را دنبال می کردیم و اتفاق ارزشمندی که امسال رقم خورد و جا دارد از آقای حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش تقدیر کنیم این است که امسال تفاهم نامه در سطح وزارت آموزش و پرورش با امضای وزیر و حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی به عنوان رئیس ستاد اقامه نماز و مسئول بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف) منعقد شد. 

او تصریح کرذ: حمایت وزیر آموزش و پرورش از این تفاهم نامه نشان دهنده آن است که موضوع مهدویت و انتظار برای ما در آموزش و پرورش از اهمیت ویژه ای برخوردار است. 

مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: نباید فراموش کنیم که انتظار فرج حضرت صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) افضل الاعمال است یعنی از همه اعمال ما بالاتر است و انتظار فرج به این معنا نیست که فقط منتظر ظهور امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) باشیم بلکه باید خود را برای ظهور ایشان آماده کنیم و هر لحظه باید به این باور و عقیده برسیم که امام عصری داریم که حاکم و ناظر بر اعمال و رفتار ما است و ایشان حاضر است نه غایب بلکه از دید ما غایب است. 

او گفت:  برنامه های مختلفی در این تفاهم نامه پیش بینی شده است مهمترین  بخش آن این است که همه بخش های آموزش و پرورش در این اتفاق ارزشمند با همکاری معاونت پرورشی و فرهنگی دخیل خواهند بود. 

مسیب زاده تصریح کرد : اهداف ما در این تفاهم نامه توسعه و ترویج فرهنگ انتظار و مهدویت در مدارس و مراکز آموزشی، ارتقای سطح دانش و بینش دانش آموزان و فرهنگیان در موارد و موضوعات مربوط به انتظار و مهدویت همچنین استفاده بهینه از ظرفیت های مشترک است. 

او ادامه داد: یکی از اصول جدی ما در آموزش و پرورش اصل توسعه مشارکت ها است و بارها گفته ایم که آموزش و پرورش نه می خواهد و نه می تواند به تنهایی امر تعلیم و تربیت را عهده دار شود بنابراین علاوه بر استفاده از تمام ظرفیت های آموزش و پرورش باید از تمام ظرفیت های موجود در کشور برای توسعه امر تعلیم و تربیت دانش آموزان استفاده کنیم که یکی از این ظرفیت ها برای توسعه،ترویج و تعمیق فرهنگ مهدویت و انتظار، همین بنیاد حضرت مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است. 

مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش افزود: زمینه همکاری ما با بنیاد حضرت مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در بخش های مختلف است البته این تفاهم نامه بیشتر جنبه نرم افزاری دارد تا سخت افزاری و ازاین جهت که برگزاری کارگاه ها و نشست های تخصصی با موضوع سبک زندگی اسلامی و سبک زندگی حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) به عنوان بهترین الگوی سبک زندگی اسلامی ویژه فرهنگیان و مربیان و معلمان پیش بینی شده است.

او اضافه کرد: نشست ها  و گفتمان های تخصصی مهدویت و مهدی شناسی در بین دانش آموزان، برگزاری دوره های مختلف آشنایی با حکومت مهدوی از جمله طرح هایی است که در حال اجرای آن هستیم. 

مسیب زاده گفت: طرح یاران موعود طرح دیگری است  که دانش آموزان علاقمند که خود را یاران امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می دانند در این طرح حضور پیدا می کنند البته همه دانش آموزان یاران حضرت هستند اما یک عده ای خود را وقف این کار کرده اند.

او مطرح کرد: از جمله طرح های دیگر دوره های تربیت مدرس و مربی ، اجرای طرح امام شناسی که یکی از آن ائمه اطهار (علیهم السلام) امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است و اختصاص ظرفیت اردوها به اردوهای یاران موعود است که در مجتمع با همین نام در مجاورت مسجد مقدس جمکران قم هرساله انجام می شود و امسال هم باجدیت دنبال می شود. 

مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: اختصاص بخشی از ظرفیت مجلات رشد به مباحث مهدویت از دیگر مواردی است که عزیزانمان در سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی برای انجام آن اعلام آمادگی کردند و در این عرصه در حال تلاش هستند و استفاده از ظرفیت مجتمع یاوران مهدی جمکران قم است همچنین حمایت از تولیدات عرصه مهدوی از وظایف ما است و تعهداتی را نیز دو طرف پیش بینی کرده اند. 

او ادامه داد:  آن چیزی از طریق بنیاد مهدویت در حال اجرا است و برای ما خیلی اهمیت دارد به لحاظ نرم افزاری و محتوایی در واقع تامین محتوای آموزشی دوره های مختلف، تامین اساتید برجسته، تهیه و ابداع محصولات فرهنگی ویژه است و نشریات حوزه مهدوی و مهدویت شناسی برگزیده از تفاسیر مختلف، بحث نماز،اهمیت آداب اسلامی و اختصاص ظرفیت هایی برای استفاده مجموعه یاوران مهدی جمکران قم است .

مسیب زاده گفت:تاکنون 3 جلسه برای اجرایی کردن این تفاهم نامه برگزارشده است و همه این ها مسیری است تا بتوانیم خودمان را با آموزه های ارزشمند مهدویت و اهمیت انتظار و اهمیت شناخت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) آشنا کنیم و دانش آموزانی در تراز جمهوری اسلامی ایران و مهدی یاور  و مهدی شناس تربیت کنیم. 
 

به اشتراک بگذارید :