22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ ۱۵:۱۰:۰۰
کد مطلب:  1066021
اعلام برنامه های دومین هفته سرود و نمایش مدارس+ پوستر

مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی برنامه های دومین هفته سرود و نمایش مدارس را همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، علی رمضانی با بیان اینکه امسال برای دومین بار هفته‌ای به عنوان «تئاتر و سرود» تعیین شد و با اشاره به ابلاغ شیوه نامه اجرایی هفته سرود و نمایش مدارس به استان‌ها همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سال تحصیلی 98-99اظهار کرد:‌ شعار این هفته «سرود و نمایش؛ امید و نشاط در مدرسه» است.

او افزود: طبق شیوه نامه اجرایی هفته سرود و نمایش، هنر از جمله نعمت‌های بزرگی است که خداوند متعال برای بروز صفات فطری، الهی انسان‌ها به بشر الهام کرده است تا با یادگیری، اصلاح رفتارها و ترغیب فراگیر به سوی اهداف متعالی انسانی و آموزشی گام مؤثری بردارد.

مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در راستای عملیاتی کردن سند تحول بنیادین و تمرکز بر ساحت زیبایی شناختی و هنری و به منظور گسترش مهارت‌های مورد نیاز جامعه، تعلیم متناسب و برنامه‌ریزی شده آن در همه دوره‌های تحصیلی و برای همه دانش آموزان برنامه هفته سرود و نمایش مدارس طراحی شده که لازم است با مشارکت تمامی ارکان مدرسه هر چه باشکوه تر برگزار شود گفت: هنر نمایش و سرود به عنوان یک وسیله آموزشی و پرورشی می‌تواند به شیوه غیرمستقیم موجب تشویق و توسعه دانایی‌های فردی و جمعی در قلمرو زندگی اجتماعی و تربیت اسلامی و ارتقای هویت ملی، دینی و انقلابی دانش آموزان بشود.

رمضانی افزود: به همین منظور همزمان با فرا رسیدن گرامیداشت چهلمین و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سال تحصیلی 98-99 برای دومین بار این رویداد بزرگ فرهنگی هنری با رویکرد ترویج سیاست مدرسه محوری و توسعه فرهنگ مشارکت اجرا می‌شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی‌های لازم برای تشکیل بیش از ۱۰۰ هزار گروه سرود و گروه نمایش در مدارس سراسر کشور عنوان کرد: این برنامه با توجه به اقتضائات و شرایط هر مدرسه و با تکیه بر ابتکارات و خلاقیت‌های همکاران و دانش آموزان برنامه ریزی و اجرا می‌شود و مسئولیت آن با شورای مدرسه است.

مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش روزشمار هفته سرود و نمایش مدارس را نیز اعلام کرد و گفت: این هفته از 12 بهمن ماه آغاز می‌شود. روز شنبه 12 بهمن، به عنوان روز «سرود و نمایش، سرگرمی سالم، تمرین زندگی»، یکشنبه ۱3 بهمن، روز « سرود و نمایش، هویت اسلامی ایرانی، بومی - محلی»، دوشنبه ۱4 بهمن روز «سرود و نمایش، امید و نشاط در مدرسه»، سه‌شنبه ۱5 بهمن، روز «سرود و نمایش، مهارت‌های زندگی، مشارکت‌های جمعی و گروهی»، چهارشنبه 16بهمن، روز «سرود و نمایش، رویکرد نو و خلاقانه به آموزش» نامگذاری شده‌اند.

 

 

به اشتراک بگذارید :