13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ ۱۳:۰۵:۲۰
کد مطلب:  1070588
کاظمی: سازمان دانش‌آموزی می‌تواند زمینه‌ساز واقعی نهادینه‌سازی مفاهیم بلند سند تحول بنیادین باشد

رئیس سازمان دانش‌آموزی تاکید کرد که سازمان دانش‌آموزی با ظرفیت بسیار ارزشمندی که دارد می‌تواند زمینه‌ واقعی نهادینه‌سازی مفاهیم بلند سند تحول بنیادین را ایجاد کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، علیرضا کاظمی در مراسم نمادین ملی مانور یاوران انقلاب با حضور 2500 نفر دانش‌آموز و مربی عضو تشکل پیشتازان سازمان دانش‌آموزی که صبح امروز در ورزشگاه امام خمینی (ره) شهرستان اسلامشهر برگزار شد ضمن ابراز خرسندی از حضور در این برنامه که مملو از برنامه و فعالیت‌های تربیتی است خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: سازمان دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران با تمرکز بر کار گروهی، تیمی، همکاری، همدلی و همفکری، انسان دوستی، عشق به اسلام و ایران، در راستای تقویت هویت ملی تلاش می‌کند و این عناصری که امروز در جلوی این گروه‌ها قرار دارد به‌عنوان منش‌های رفتاری است که سرلوحه رفتار این دانش‌آموزان در کنار تمرین‌های گروهی و مهارت‌ها است.

او افزود: امروز سازمان دانش‌آموزی با ظرفیت بسیار ارزشمندی که دارد می‌تواند زمینه‌ساز واقعی نهادینه‌سازی مفاهیم بلند سند تحول بنیادین باشد.

کاظمی گفت: سازمان دانش‌آموزی در کنار ده‌ها برنامه تربیت‌محور در حوزه‌های سیاسی اجتماعی، اقتصادی و دینی مانور تشکیلات یاوران انقلاب را در راستای تربیت هویت دینی و ملی دانش‌آموزان به‌عنوان یکی از بهترین برنامه‌های دهه فجر انجام می‌دهد امروز خوشحالیم در ۷۵۰ منطقه کشور و ۳۲ استان این مانور با ظرفیت ۵۰۰ هزار دانش‌آموز با برنامه‌های پرمحتوا به نام سلیمانی اجرا می‌شود.

رئیس سازمان دانش‌آموزی گفت: مسئولیت‌پذیری و مسئولیت‌جویی، مدیریت فردی و اجتماعی، مشارکت‌پذیری، نظم‌پذیری و قانون‌مندی، دیانت، یاری و مهربانی از مهم‌ترین برنامه‌ها برای تحقق و نهادینه شدن در رفتارهای دانش‌آموزان است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: با ۱۷ برنامه در قالب اردوی ملی و یاوران ولایت و ۱۵ فعالیت فرهنگی تربیتی جریان ساز در فضای کشور به‌دنبال تحقق اهداف تربیتی هستیم یقینا حمایت‌های شما در ابعاد مختلف فعالیت‌های سازمان، ما را می‌تواند به تحقق اهداف نزدیک‌تر کند.

به اشتراک بگذارید :