13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ ۱۴:۴۲:۰۳
کد مطلب:  1070990
مسیب زاده: همه وظیفه داریم به عنوان یک سفیر فرهنگ مهدویت را به یک گفتمان در جامعه تبدیل کنیم

مدیرکل قرآن،عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در سومین جلسه کارگروه مهدویت تاکید کرد که مه وظیفه داریم به عنوان یک سفیر فرهنگ مهدویت را به یک گفتمان در جامعه تبدیل کنیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، محمدرضا مسیب زاده در سومین جلسه کارگروه مهدویت که صبح امروز در سالن جلسات معاونت پرورشی و فرهنگی برگزار شد ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر گفت: نهال انقلاب اکنون به درختی تنومند و مقتدر تبدیل شده است و همه باید سعی کنیم تا پرچم این انقلاب را به دست صاحب اصلی آن که حضرت صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است برسانیم. 

او ادامه داد: یکی از مهمترین اقدامات ما باید ایجاد نظم و انضباط بین فعالیت ها و جلوگیری از کارهای موازی و تدوین برنامه های جدید با توجه به ظرفیتهای موجود در زمینه مهدویت باشد. 

مدیرکل قرآن،عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: نقش دبیرخانه در کارگروه مهدویت این است که بین همه اعضای حاضر در این کارگروه هماهنگی ایجاد کند و زمینه را برای تسهیل در اجرای برنامه ها فراهم کند. 

او افزود: دبیرخانه مهدویت با حمایت شخص وزیرآموزش و پرورش ایجاد شده و باید همه دست به دست هم دهیم تا بتوانیم با توجه به ظرفیت های موجود اقداماتی اثرگذار و ارزشمند انجام دهیم . 

مسیب زاده یادآورشد: حضور در جلسات کارگروه مهدویت و پرداختن به موضوع مهدویت و اینکه به عنوان یک سفیر فرهنگ مهدویت را به یک گفتمان در جامعه تبدیل کنیم، می تواند خود یک عبادت باشد اما کافی نیست بلکه باید فعالیت هایی اجرایی و عملیاتی در این زمینه تعریف و اجرا کنیم. 

او خاطرنشان کرد: معتقدیم در زمینه مهدویت علاوه بر تکلیف اداری که بر دوش ما است یک تکلیف دینی و شرعی بر عهده داریم و باید با پشتیبانی همه بخش ها یک اقدام ارزشمند و با پشتوانه فکری محکم اجرا کنیم نه اینکه کاری عجولانه انجام دهیم که نتیجه ای در بر نداشته باشد. 

مدیرکل قرآن،عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: اندازه کار هم مهم نیست بلکه کار در زمینه مهدویت می تواند کوچک، مداوم ، قابل اجرا ، فراگیر و اثر بخش باشد . 

او اضافه کرد: نباید از ظرفیت فضای مجازی در زمینه فعالیت های مهدویت و انتظار غفلت کرد زیرا گاهی یک کلیپ چند ثانیه ای می تواند تاثیری به سزایی در جامعه داشته باشد و آمادگی داریم در این زمینه از ظرفیت ها و نظرات همه اعضا استفاده کنیم. 

مسیب زاده در خاتمه گفت: همه باید با خود عهد ببندیم که به عنوان سرباز امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) کاری هرچند کوچک انجام دهیم  که مورد نظر و توجه حضرت قرار گیرد واز خدا بخواهیم که  برای همه ما ثمرات دنیوی و اخروی داشته باشد. 

همچنین در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین سید جواد بهشتی، مشاور امور قرآنی، توسعه فرهنگ اقامه نماز و عترت وزیر آموزش وپرورش در این جلسه با اشاره به ایام الله دهه فجر گفت: انقلاب امانتی در دست ما است و باید همه سعی کنیم امانت دار خوبی برای این انقلاب باشیم و باید بدانیم که دهه فجر سرشار از نعمات معنوی و اجتماعی برای همه ما است که باید شاکر این نعمات باشیم. 

او تصریح کرد: باید به این باور برسیم که  تربیت نیروی انسانی آینده کشور در آموزش و پرورش اتفاق می افتد و باید سعی کنیم یک کار بزرگ در زمینه مهدویت انجام دهیم. 

مشاور امور قرآنی، توسعه فرهنگ اقامه نماز و عترت وزیر آموزش وپرورش گفت: علاوه بر اینکه باید از ظرفیت های خارجی آموزش و پرورش در زمینه مهدویت استفاده کنیم باید نگاهی هم به ظرفیت های داخلی آموزش و پرورش در این زمینه داشته باشیم و مهمترین ظرفیت آموزش و پرورش در زمینه مهدویت همین سند تحول بنیادین است که می تواند  اساس کار ما قرار گیرد. 

سپس حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق کفیل، معاون آموزش و پژوهش بنیادفرهنگی حضرت مهدی موعود(عجل الله تعالی فرجه الشریف) گفت: امیدواریم بتوانیم با فعالیت های خود زمینه ساز اتصال انقلاب اسلامی به حکومت جهانی حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) باشیم . 

او تصریح کرد: تمام برنامه ها و فعالیت های بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عجل الله تعالی فرجه الشریف) که حدود 20 برنامه و فعالیت است باتوجه به ظرفیت های وزارت آموزش و پرورش دیده شده و پیش بینی های لازم برای اجرایی شدن آن  در نظر گرفته شده است و باید دست به دست هم بدهیم تا زمینه های عملیاتی و اجرایی شدن تفاهم نامه را فراهم کنیم. 

همچنین در این جلسه نمایندگان هریک از معاونت ها ، دفاتر و بخش های مختلف وزارت آموزش و پرورش به بیان نکات مورد نظر پرداختند.

به اشتراک بگذارید :