13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ ۱۱:۲۰:۲۹
کد مطلب:  1074289
کاظمی: برای تحقق آرمان‌های امام (ره) و انقلاب، باید فرهنگ ایثار و شهادت در زندگی ما جاری باشد

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد که اگر قرار است در قبال استکبار بایستیم و آرمان‌های امام (ره)و انقلاب را محقق کنیم و برای اتصال حکومت به حکومت عدل مهدوی تلاش کنیم باید فرهنگ ایثار و شهادت در زندگی ما جاری باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی ، علیرضا کاظمی در یادواره شهدای دانش‌آموز و فرهنگی باعنوان " لاله‌های روشن " (چهل هزار یادواره، چهل هزار مدرسه، چهل هزار شهید) که صبح امروز در دبیرستان دخترانه شاهد میثاق منطقه 8 برگزار شد با قرائت آیه‌ای از قرآن و ضمن سلام و درود به خانواده شهدا گفت: شما دانش‌آموزان پرچم شهادت و ولایت را برای تداوم‌ مسیر پرافتخار ایران اسلامی برافراشته کرده‌اید تا این برنامه ملی را در سطح مدرسه برگزار کنید.

او خطاب به دانش‌آموزان گفت: یقینا برگزاری این یادوارها و گرامیداشت یاد شهیدان و تعظیم در قبال خانواده‌هایشان یکی از بهترین اقدام برای ادامه راه مسیر شهیدان است.

کاظمی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان کمتر از شهادت نیست این موضوع راه را به ما نشان می‌دهد که برای ادامه پیدا کردن شهید سلیمانی‌ها برگزاری یادواره، یادمان‌ها، مرور خاطرات و افکار شهیدان گام اول است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: آنچه در این مجالس باید به آن بیاندیشیم این است که شهادت به خودی خود یک فضیلت و بالاترین فضیلت است و باید معرفت خود را نسبت به شهید و شهادت بالا ببریم.

او در ادامه گفت: اگر زندگی ائمه(ع) را مرور کنیم ارزوی شهادت و دست یافتن به این موضوع را داشتند با مرور آیات قرآن در می‌یابیم که شهادت بالاترین فضیلت است که آن را ثمره مجاهدت و پاداش مجاهدان می‌داند که هیچ تجارتی بالاتر از آن نیست.

کاظمی بیان کرد: اگر خاطرات شهیدانی را که در عرصه‌های مختلف به شهادت رسیدند مرور کنیم یکی از آرزوهای دیرینه آنان شهادت بود که برای رسیدن به این آرزو و این کمال دعا و گریه می‌کردند.

او ادامه داد: برای رسیدن به این معرفت باید تلاش کنیم و خود را بسازیم و با آموزه‌های معنوی زندگی خود را گره بزنیم. شما هرآنچه امروز در نظام اسلامی در عرصه‌های مختلف دارید مدیون خون شهیدان و مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های جانبازان و رزمندگان و خانواده‌هایشان است امروز امنیت اسلام، قرآن، حجاب، عزت، اقتدار و افتخارافرین‌های ملت ما قطعا مدیون رشادت‌های این عزیزان است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: این بزرگترین نقطه قوت ایران است دشمن تمام تلاش خود را دارد که فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه ما کمرنگ و این فرهنگ را در اذهان جوانان پاک کند.

کاظمی گفت: اگر قرار است در قبال استکبار بایستیم و آرمان‌های امام (ره) و انقلاب را محقق کنیم و برای اتصال حکومت به حکومت عدل مهدوی تلاش کنیم باید فرهنگ ایثار و شهادت در زندگی ما جاری باشد.»

او افزود: شما دانش‌آموزان نسل پنجمی امروز نقطه اتکا و امید رهبر هستید باید آنچه امروز به آن نیاز داریم در کنار برگزاری این یادواره‌ها، این است که سیره شهدا بر زندگی ما ساری و جاری شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: باید از برگزاری این یادواره‌ها به‌عنوان یک ابزار برای دستیابی به سیره شهدا و تمسک به آن استفاده کنیم این چیزی است که رهبر به‌عنوان مکتب سلیمانی از آن یاد کرده‌اند مکتب سلیمانی یعنی اخلاص در عمل، مدیریت جهادی، شجاعت و دلیری، یک زندگی ساده و متواضعانه در بین مردم، زندگی مملو از معنویت، گره زدن دل و جان و افکار خود با ستون انقلاب و ولایت فقیه باشد.

کاظمی با بیان اینکه هیچ چیز بالاتر از ولایت در کنار این شاخص‌ها به استمرار راه شهیدان کمک نمی‌کند گفت: امروز دشمن این را نشانه گرفته است که سبک و سیره زندگی ما را از شهیدان جدا کند و شهید سلیمانی همه را در این مسیر قرار داد او نه‌تنها ناجی کشور ما و کشورهای اسلامی بود و نه‌تنها رویاهای استکبار جهانی را درهم پیچید و به خاک مالید بلکه ناجی ملت، مردم و قرار دادن ملت در کنار سایه ولایت فقیه بود قطعا برکات شهادت او برای انقلاب در گام دوم بی حد و حصر خواهد بود.

او افزود: برگزاری این یادواره با هدف توسل و تمسک و جاری شدن سیره شهیدان در رفتار همه ماست.

عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این یادواره با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و شهید سردار سلیمانی گفت: طرح لاله‌های روشن طرح ملی است که امسال برای اولین‌بار در راستای تجلیل از شهید و شهادت در ۴۰ هزار اموزشگاه برای گرامیداشت ۴۰ هزار شهید فرهنگی و دانش‌آموز شروع شده که نقطه شروعی برای تجدید میثاق با شهداست.

او به دانش‌آموزان تاکید کرد که خاطره و زندگینامه شهدا را بخوانند و ببینند که اینان از جان و مال خود گذشتند تا امنیت و آزادی را از زیر سلطه استکبار برای ما به ارمغان بیاورند.

او در این مراسم پیام وزیر آموزش و پرورش به این یادواره را قرائت کرد.

به اشتراک بگذارید :