22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1074413
کاظمی: قرآن باید اولویت اول همه مسئولان کشور باشد تا بتوانیم در این عرصه نورانی گام هایی موثر برداریم

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد که اگر می خواهیم در عرصه نورانی قرآن گام های موثر برداریم باید دغدغه قرآن به اولویت اول همه مسئولان کشور تبدیل شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، جلسه کارگروه راهبری مدیریت و ارزیابی کمیسیون آموزش عمومی قرآن کریم به ریاست علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در سال جلسات این معاونت برگزار شد. 

کاظمی در این جلسه گفت: قرآن باید دغدغه و اولویت اول همه مسئولان کشور باشد تا بتوانیم در این عرصه نورانی گام هایی موثر برداریم و امیدواریم برگزاری چنین جلساتی منجر به اجرایی شدن مفاد سند راهبردی توسعه آموزش عمومی قرآن در آموزش و پرورش شود. 

او در ادامه به بیان و تشریح برنامه ها در زمینه اجرای سند راهبردی توسعه آموزش عمومی قرآن در آموزش و پرورش پرداخت و از همه کارگروه ها خواست درزمینه ارائه  گزارش  از بررسی شناسنامه اقدامات ملی ذیل راهبردهای سند سرعت ببخشند تا پس از تصویب در کمیسیون آموزش عمومی قرآن کریم که به ریاست وزیر آموزش و پرورش برگزار می شود زمینه های اجرایی سند و وظایف هر دستگاه را تقسیم و مشخص کنیم. 

لازم به ذکر است سند راهبردی توسعه آموزش عمومی قرآن در آموزش و پرورش دارای 6 راهبرد و 52 اقدام ملی است. 

در ادامه جلسه روسای هرکدام از کارگروه ها گزارشی از روند بررسی شناسنامه اقدامات ملی ذیل راهبردهای سند در راستای حوزه کارگروه خود ارائه کردند. 
 

به اشتراک بگذارید :