13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ ۲۳:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1080814
مدیر کل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی خبر داد:
اجرای گروه 1357 نفری همسرایان فجر روز 22 بهمن در 32 استان

مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی ، از برگزاری سرود همسرایان فجر ۱۳۵۷ نفری در 32 استان کشور توسط دانش آموزان خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی و  امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی علی رمضانی گفت: یکی از برنامه هایی که هر ساله کمیته دانش آموزی و فرهنگیان ستاد گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی در کشور برگزار می کند اجرای زیبا و ماندگار گروه سرود 1357 نفره همسرایان فجر است .
او ادامه داد: دانش آموزان در این مراسم یک‌صدا درحالی‌که پرچم جمهوری اسلامی ایران در دستانشان به اهتزاز درمی آید سرود متناسب این ایام را خواهند خواند.
رمضانی افزود: این برنامه با همکاری شورای هماهنگی تبلیغات استان ها انجام می شود و در بیش از 700 منطقه ازجمله مراکز استان ها با حضور دانش آموزان آن مناطق اجرا می شود . دانش آموزان از مدتها قبل در مدارس به صورت مدرسه ای تمرین می کنند و در روزهای منتهی به یوم الله 22 بهمن با تجمع در یک محل به تمرین های گروهی می پردازند.
مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی ادامه داد: بخشنامه آن سالهای قبل ارسال شده است و هر سال این برنامه اجرا می شود و پس ازاجرای این سرود گروهای مجری  فیلم هایی از اجرا تهیه می کنند و بعد از پایان مراسم به ستاد ارسال  تا داوری انجام شود و به گروه های برتر نیز هدایایی اهدا می شود .
رمضانی با تاکید بر متن و نوع سرودها خاطر نشان کرد: انتخاب سرود آزاد است و به عهده خود گروهاست اما ما هم ملاحظاتی را در نظر گرفتیم که متن سرودها حماسی، میهنی متناسب با ایام مبارک دهه فجر با تاکید بر فضای شاد و با نشاط این ایام باشد.
او ادامه داد: درضمن با توجه براینکه جهلمین روز شهادت سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی همزمان با دهه مبارکه  فجر است تاکید شده است ازاین ظرفیت فرهنگی  بهتر استفاده شود.
رمضانی خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش شهر تهران در راهپیمایی 22بهمن امسال 8 غرفه خواهد داشت که برخی از  آنها عبارتند از:
یک گروه سرود 1357 نفره در میدان آزادی از منطقه 4، یک گروه سرود در میدان انقلاب جایگاه فاتب از منطقه 15، یک گروه سرود در چهارراه ولیعصر از منطقه 11، یک گروه سرود قبل از میدان فردوسی از منطقه 14 به اجرای سرودهای شاد، انقلابی و جدید خواهند پرداخت.

به اشتراک بگذارید :