22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ ۱۴:۰۷:۲۵
کد مطلب:  1090144
کاظمی: حضرت زهرا(س) فراتر از جامعه اسلامی و متعلق به تمام بشریت است

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد که سالروز ولادت حضرت زهرا(س) تنها متعلق به بانوان نیست بلکه ایشان فراتر از جامعه اسلامی و متعلق به تمام بشریت است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، علیرضا کاظمی در نشست صمیمی با کارکنان خواهر معاونت پرورشی و فرهنگی که به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت زهرا (س) و روز زن در سالن جلسات این معاونت برگزار شد گفت: روز مادر و زن را به خواهران پرتلاش که هم در حوزه خانواده و هم در محیط کار مسئولیتی خطیر را به دوش می کشید و هر کدام الگوهای موفقی هستید را تبریک می گویم و این نشست بهانه ای و تلنگری است تا از زحمات مادران، همسران و خواهران عزیز تقدیر کنیم. 

او ادامه داد: جامعه همواره مدیون مجاهدت های تربیتی مادران است چراکه آنها وظیفه تربیت نسلی کارآمد و متدین برای آینده نظام جمهوری اسلامی ایران دارند و مادران این سرزمین همواره نشان داده اند  که در تربیت نسل تراز ایران اسلامی در جای جای این مرز و بوم از هیچ تلاشی دریغ نکرده اند. 

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: علاوه بر این باید این روز نورانی را به مادران و همسران شهدا تبریک تهیت عرض کنیم چرا که مادران شهدا با تربیت صحیح ، از خودگذشتگی و فدای فرزندان و عزیزان خویش همواره از آب و خاک و ارزشهای این مرز و بوم دفاع کرده اند و باید همواره قدرشناس زحمات ارزشمندآنها برای تقدیم چنین شهدای والا مقامی به مهین اسلامی مان باشیم. 

او تصریح کرد: البته نکته دیگر این است که سالروز ولادت باسعادت حضرت زهرا(س) تنها متعلق به بانوان جامعه نیست زیرا با نگاهی به زندگانی پر برکت ایشان در می یابیم که این روز متعلق به تمام بشریت و کسانی است که در مکتب فاطمی قدم برمی دارند. 

کاظمی یادآورشد: حضرت زهرا (س) الگوی جامع و کامل انسان تراز قرآن است و ویژگی های شخصیتی، فردی، اجتماعی،سیاسی، عبادی وهمسرداری ایشان الگوی تمام عیار برای نسل بشر است و باید لحظه لحظه زندگی پربرکت ایشان را بررسی و در زندگی خود به کار بگیریم. 

او ادامه داد: حضرت زهرا (س) همواره نگاهی منفقانه به آحاد جامعه داشتند و افعال و رفتار ایشان در همه امور باید سرلوحه قرار گیرد به خصوص در زمینه حجاب که ایشان با وجود حضور در بطن جامعه و در راه دفاع از ولایت همواره رفتاری عفیفانه از خود نشان می دادند که باید الگوی رفتار همه مردان و زنان در سراسر تاریخ قرار گیرد. 

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: ایشان با صلابت در راه ولایت گام برداشتند و در راه ولایت امیرالمومنین (ع) به شهادت رسیدند که این خود الگویی مناسب برای از خود گذشتگی و ایثار در راه ولایت و ارزش های والای دینی است. 
 

به اشتراک بگذارید :