22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ۱۲:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1094124
مدیر کل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی:
جشن تکلیف سیاسی رای اولی ها برگزار می شود

مدیرکل فرهنگی هنری، اردو‌ها و فضا‌های پرورشی وزارت آموزش و پرورش، از برگزاری جشن تکلیف سیاسی رأی اولی‌ها همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، علی رمضانی،  گفت: تعداد یک میلیون و ۹۱ هزار و ۹۴۵ نفر از دانش آموزان شاغل به تحصیل شرایط حضور و مشارکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی را دارند که تعداد ۵۰۰۰۵۰ نفر دانش آموز دختر و ۵۹۱۸۹۵ نفر دانش آموزان پسر هستند.

او ادامه داد: به منظور آمادگی و زمینه سازی حضور گسترده دانش آموزان و فرهنگیان در انتخابات مجلس شورای اسلامی امسال در تمامی مدارس انتخابات شورا‌های دانش آموزی برگزار شد و قریب به ۱۰ میلیون نفر از دانش آموزان با حضور خود در پای صندوق‌های رأی حدود ۷۰۰ هزار نفر از همکلاسی‌ها و دانش آموزان واحد آموزشی خود را به عضویت شورا‌های دانش آموزی انتخاب کردند و جشنواره دموکراسی در حدود ۱۰۰ هزار واحد آموزشی به راه انداختند و با نحوه تبلیغات، صندوق و تعرفه رأی و رقابت سالم و مسئولیت پذیری انس گرفتند.

مدیر کل فرهنگی هنری، اردو‌ها و فضا‌های پرورشی افزود: در سال جاری انتخابات شورا‌های دانش آموزی در مراکز استان‌ها به صورت الکترونیکی برگزار شد و اقدامات فرهنگی و تربیتی مناسبی در شورا‌های دانش آموزی و تشکل‌های دانش آموزی برای گفتمان سازی و جریان سازی حضور پررنگ و اثربخش رأی اولی‌ها و همچنین فرهنگیان و خانواده‌های آن‌ها به عمل آمده است.

او از برگزاری جشن تکلیف سیاسی رأی اولی‌ها در استان‌ها خبر داد و گفت: با ارتقای تربیت اجتماعی و سیاسی دانش آموزان و آینده سازان در آینده شاهد بصیرت اجتماعی و سیاسی و حضور آگاهانه و هدفمند آنان در جامعه خواهیم بود.

رمضانی خاطر نشان کرد: بهره گیری از رهنمود‌های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در تنظیم پیام‌های کوتاه برای دانش آموزان و فرهنگیان، برگزاری نشست‌ها و گفتمان‌های دانش آموزی و پاسخگویی به چیستی و چرایی انتخابات و همچنین تقویت تشکل‌ها و شورا‌های دانش آموزی، انجمن اولیا و مربیان و بهره گیری از این ظرفیت عظیم فرهنگی و انسانی و همچنین اختصاص درس انشای کلاس با موضوع انتخابات و ساخت و تولید سرود‌های حماسی و نشاط آفرین از دیگر اقداماتی است که در آموزش و پرورش برای گسترش و حضور حداکثری رأی اولی‌ها و جامعه بزرگ فرهنگیان انجام گرفته است.

رمضانی در پایان به ظرفیت تربیتی بی نظیر شورا‌های دانش آموزی در کشور به عنوان بزرگترین شبکه فرهنگی و اجتماعی در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت اعضای شورای دانش آموزی به عنوان کنشگران اجتماعی و قشری پویا، بالنده، مطالبه گر و آگاه هستند که در آینده با قبول مسئولیت‌های بزرگ در خانواده، جامعه و کشور بخشی از مدیران و مسئولان جامعه خواهند بود.

به اشتراک بگذارید :