24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ ۰۹:۵۵:۰۰
کد مطلب:  1102293
شکوهی برنامه ها و جدول روزشمار گرامیداشت هفته تربیت اسلامی و روز امور تربیتی را اعلام کرد

مدیرکل امورتربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش برنامه ها و جدول روزشمار گرامیداشت هفته تربیت اسلامی و روز امور تربیتی را اعلام کرد.

مسعود شکوهی در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی در مورد برنامه های معاونت پرورشی و فرهنگی برای بزرگداشت هفته تربیت اسلامی و روز امور تربیتی گفت: همه ساله هشتم الی چهاردهم اسفندماه به عنوان هفته تربیت اسلامی نامگذاری شده است و روز هشتم اسفندماه نیز به صورت مشخص به نام  روز "امور تربیتی" است. 

او افزود: همانطور که می دانید پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نظام تعلیم و تربیت مانند بسیاری از ارکان جامعه مورد بازنگری و تحول اساسی قرار گرفت با توجه به حساسیتی که در حوزه آموزش و پرورش وجود داشت و رسالت سنگین تربیت میلیون ها کودک و نوجوان و اهداف و همچنین لزوم پیشبرد آرمان های انقلاب و تعلیمات اسلام و سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نهاد امور تربیتی با ماموریت جدید در آموزش و پرورش شکل گرفت.

مدیرکل امورتربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: ما در  این حوزه سیاست ها و برنامه های دولت تدبیر و امید و چرخش های تحول آفرینی که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر آن تاکید شده و واقعا در آموزش و پرورش اثر بخش است را مد نظر قرار داده ایم و سعی کرده ایم زمینه های لازم برای ترسیم، ترمیم و ضرورت جایگاه تربیت اسلامی و امور تربیتی را فراهم کنیم. 

او گفت : هفته تربیت اسلامی  و روز امور تربیتی فرصتی است برای تقدیر از همه فعالان عرصه تربیت در آموزش و پرورش که خالصا و مخلصا و به صورت گمنام در این عرصه تلاش می کنند و به دنبال این هستیم که توجه همه حوزه های تصمیم گیر را به این امر معطوف کنیم. 

شکوهی به سایر برنامه های این هفته اشاره کرد و گفت: معرفی و ترویج شیوه های نوین مدیریت و برنامه ریزی فرهنگی و تربیتی در مدارس، معرفی جایگاه و خدمات امور تربیتی در جامعه و همچنین پژوهش های که با همکاری بخش های دیگر وزارت آموزش و پرورش آنها را دنبال می کنیم از برنامه ها و اهداف ما است که امیدواریم در این هفته محقق شود.

او تصریح کرد: به همین منظور ستادی در وزارتخانه و ستادی مجزا در استان ها با مسئولیت مدیر کل آموزش و پرورش استان، معاون پرورشی و رئیس اداره امور تربیتی برای برنامه ریزی تشکیل شده است که موضوع ابتدا در شورای آموزش و پرورش استان مطرح می شود و سپس اجرا خواهد شد همچنین روز شماری نیز به شرح زیر آماده و به استان ها ارسال شده است. 

 

روز‌شمار گرامی‌داشت هفته تربیت اسلامی و روز امور تربیتی (هشتم اسفندماه) 1398

شعار هفته تربیت اسلامی: امور تربیتی و مأموریت‌های نوین در گام دوم انقلاب

 

ردیف

تاریخ

عنوان روزشمار هفته تربیت اسلامی

پنجشنبه

1398/12/8

امور تربیتی، تجدید میثاق با آرمان‌های امام(ره)، مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)
و شهدا، به ویژه شهیدان رجایی و باهنر، تجلیل از مربیان فعال، پیشکسوت، ایثارگر و خانواده معظم شهدای امور تربیتی

جمعه

1398/12/9

امور تربیتی، تحکیم فضایل اخلاقی، تقویت انس با قرآن و سبک زندگی
ائمه اطهار (ع)، حضور در نماز عبادی- سیاسی جمعه

شنبه

1398/12/10

امور تربیتی، مهارت‌آموزی، نشاط‌آفرینی، ارتقای سلامت روانی ، اجتماعی و توسعه مهارت‌های اخلاق محور

یکشنبه

1398/12/11

امور تربیتی، تشکل‌ها و شوراهای دانش‌آموزی، تربیت سیاسی، اجتماعی و اعتقادی در مسیر گام دوم انقلاب اسلامی

دوشنبه

1398/12/12

امور تربیتی، پرچمدار گفتمان انقلاب اسلامی، رویش هنر، رونق اردو و تبلور قانونمندی، نظم و جامعه پذیری

سه شنبه

1398/12/13

امور تربیتی، نقش فضاهای پرورشی در منظومه تربیت (مراکز مشاوره، کانون‌های فرهنگی تربیتی، دارالقرآن‌ها، اردوگاه‌ها)

چهارشنبه

1398/12/14

امور تربیتی، بسط فرهنگ احسان و نیکوکاری و تجلیل از جلوه‌ها و الگوهای ایثارگری به‌ویژه پاسداشت سپهبد شهید سردار سلیمانی به عنوان مکتب مقاومت و مدرسه درس‌آموز

 

شکوهی تصریح کرد: دراین روز شمار تلاش شده است با نگاه به بیانیه گام دوم انقلاب به همه حوزه ها با توجه به ماموریت نوینی که ما در حوزه امور تربیتی داریم تلاش کرده ایم برنامه ریزی ها صورت گیرد و امیدواریم فرصتی فراهم شود تا همه دست اندرکاران امر خطیر تربیت به خصوص مربیان نقش و جایگاه خوب و اثرگذاری که در حوزه تعلیم و تربیت دارند را  به عموم فرهنگیان، خانواده ها، دانش آموزان و جامعه بیشتر معرفی کنیم.

به اشتراک بگذارید :