6 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ ۱۴:۱۸:۵۳
کد مطلب:  1103055
با صدور پیامی و در پی تهدید سلامتی جامعه توسط ویروس کرونا صورت گرفت؛
قدردانی وزیر آموزش‌وپرورش از پزشکان، پرستاران و کارکنان درمانی

وزیر آموزش‌وپرورش با ارسال پیامی از پزشکان، پرستاران و کارکنان درمانی به دلیل تلاش برای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا قدردانی کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی با ارسال پیامی ازپزشکان، پرستاران و کارکنان درمانی که این روزها در خط مقدم حفظ و حراست از سلامتی مردم در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا به طور شبانه روز تلاش و از جان و زندگی خود می گذرند و برای درمان بیماران با وجود همه شرایط سخت و تهدیدها کوشش می کنند، تقدیر و تشکر کرد. متن پیام وزیر آموزش‌وپرورش به شرح زیر است:

به نام حضرت دوست

پرستاران، پزشکان و کارکنان محترم درمانی

سلام

اجازه می‌خواهم امروز نه به‌عنوان وزیر آموزش‌وپرورش بلکه به‌عنوان یک معلم، یا نماینده معلمان، چند سطری به‌منظور سپاس از حضور خستگی‌ناپذیرتان در خط مقدم حفظ و حراست از سلامتی مردمی بنویسم که به‌وقت نجات جانشان، نه از دینشان می‌پرسید و نه حتی از ملیتشان.

در این روزهایی که نه دستی به دوستی و نه آغوشی به گرمی نمی‌تواند حتی برای عزیزترین عزیزان باز شود، در این روزهایی که همچون مسیح (ع) بی‌پروا دست شفا به‌سوی بیماران دراز می‌کنید و پذیرایشان هستید به قیمت جان!

می‌خواهم به بهانه سپاس از شما که بی‌نیاز از این سپاس هستید برای شاگردان امروز مدرسه، نانوشته‌هایی از عشق و مسئولیت در حرفه شما را ثبت و یادآوری کنم.

خاطرتان هست وقتی می‌پرسیدم می‌خواهید چه کاره شوید چگونه با شوق و با انگشتی اشاره به آسمان می‌گفتید: دکتر، پرستار

و امروز به‌یقین می‌توانم بگویم که این موهبت و مسئولیت اگرچه از پی سال‌ها تلاش خستگی‌ناپذیرتان به‌دست‌آمده اما به‌یقین برداشتن درد از دل دردمندان و پرستاری‌شان تا پای جان! مسئولیتی نبوده که خداوند به بهای آموختن کتاب و جزوه به شما هدیه کند؛ بلکه بی‌گمان، انگشتی از آسمان به شما اشاره‌کرده! شما برگزیده‌شده‌اید برای همین روزهای سخت! برای همین روزهای تنهایی و برای روزهایی که انسان در جستجوی رحمت الهی در زمین دست به آسمان است و امیدوار!

بگذارید برایتان بنویسم: فرزندان عزیز ایران، صبر و استقامتتان، پایداری و مقاومتتان، گذشت و فداکاری‌تان در این روزهای سخت، هر گز فراموشمان نمی‌شود، امروز روز سخت امتحان است و شما به فضل الهی و دعای همه ما، از این امتحان الهی نیز سربلند و سلامت بیرون خواهید آمد.

به اشتراک بگذارید :