24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ ۱۲:۱۲:۵۲
کد مطلب:  1108965
معاون پرورشی و فرهنگی در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل فارس :
آموزش و پرورش ریل توسعه کشور در زمینه‌های مختلف آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است

امروز در مراسمی با حضور معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش، از خدمات علی عسکر نجفی مدیرکل آموزش و پرورش فارس تقدیر و فرهاد اسماعیلی به عنوان مدیرکل جدید این اداره کل معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، علیرضا کاظمی، معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش امروز درآیین تکریم و معارفه مدیر کل جدید و سابق آموزش و پرورش فارس در جمع مدیران و معاونان آموزش و پرورش این استان، گفت: بدون شک آموزش و پرورش ریل توسعه کشور در زمینه‌های مختلف آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است و دستیابی به تمام ابعاد توسعه از مسیر آموزش و پرورش محقق می‌شود و هرگز یه توسعه نمی‌رسیم مگر اینکه نظام آموزش و پرورش توسعه یافته داشته باشیم.

 کاظمی ادامه داد: اگر امروز مشکلاتی در جامعه است ریشه آن در آموزش و پرورش است و همه ما و تمام دستگاه‌های مربوطه در مقابل این سیستم و نظام تعلیم و تربیت مسئول هستیم؛ اگرچه این سیستم خود راهبر دارد اما نباید فراموش کنیم که حرکت روبه جلوی آن نیازمند همدلی و همکاری تمام دستگاه‌هاست و همه افراد جامعه باید خود را برای توسعه آموزش و پرورش مسئول بدانند.

او کار در نظام تعلیم و ترببت را کاری بسیار سخت و پیچیده دانست و افزود: آموزش صحیح نیازمند قرارگیری صدها متغیر ظریف و لطیف در کنار هم است تا آنچه در آموزش مطلوب است محقق شود بنابراین همه باید در فراهم کردن شرایط یادگیری و آموزش سهیم باشیم.

معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش نعمت خدمت‌گذاری به آینده‌سازان این نظام و میراث‌داری شغل انبیا را نعمتی ارزشمند برشمرد که باید قدردان این نعمت باشیم و گفت: آنچه امروز در اختیار ماست به ویژه مسئولیت خطیر نظام تعلیم و تربیت که تمام امید حاکمیت و دولت و نظام به عنوان دستگاه تربیت نسل آینده است فرصتی مغتنم است که باید با بهره‌مندی از تمام ظرفیت‌ها در راستای توسعه و پیشرفت کشور از آن بهره ببریم.

او ادامه داد: تمام کسانی که مخاطب ما هستند در خصوص عملکرد ما قضاوت می‌کنند و حق قضاوت دارند و امیدواریم در این آزمون الهی سربلند بیرون بیاییم.

او در ادامه با تقدیر از تلاش‌های خالصانه نجفی مدیرکل سابق آموزش و پرورش فارس، اسماعیلی را چهره شناخته‌ شده‌ای معرفی کرد که تجربیات علمی، ارزشی بسیاری دارد و افزود: ما مطمئنیم که ایشان می‌تواند با استفاده از خرد جمعی و ارتباطات خوبی که با نیروهای ستادی و مدیران مدارس دارند و استفاده از گنجینه‌ی مدیریتی نقاط ضعف را شناسایی و آموزش و پرورش را در صدر بنشاند.

او با اشاره به اینکه امروز آموزش و پرورش با توجه به بحران اجتماعی مقابله با ویروس کرونا، در مقابل یک آزمون سخت قرار گرفته و آن واکنشی است که در مقابل این تهدید از خود نشان می‌دهد، گفت: اینکه آموزش و پرورش آیا قادر خواهد بود این تهدید را به فرصت تبدیل کند و مربیان ما به صورت جهادی بتواند همچون پزشکان و پرستاران در خط مقدم قرارگیرند و آموزش و پرورش را به جایگاه رفیع خود بنشانند مسئله مهمی است که نیازمند تلاش، انگیزه، بروز خلاقیت و ابتکار است تا مدیران و مربیان در یک جهاد آموزشی شرکت کنند تا نظام تعلیم و تربیت نیز از این پدیده سربلند بیرون بیاید و این اطمینان را به خانواده‌ها بدهد.

او با تاکید بر اینکه طول دوران مسئولیت مهم نیست و مسئولیت ها فرصت اندکی است و تنها چیزی که از آن در اذهان معلمان و ...می‌ماند خاطراتی است که از آن مدیر و فرد به یاد می‌سپارند.

او در پایان از اسماعیلی خواست تا با نگاه به افق‌های آرمانی سند تحول بنیادین آرامش را به فضای تعلیم و تربیت حاکم کند و با برنامه‌ریزی مشخص از تمام داشته ‌های نیروی انسانی در این مسیر استفاده کند و مدیریت جهادی را سرلوحه فعالیت‌های مجموعه خود قرار دهد.

به اشتراک بگذارید :