24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ ۱۴:۳۶:۵۷
کد مطلب:  1112262
راه‌اندازی مدارس مجازی در مراکز سمپاد هرمزگان

با توجه به شرایط تعطیلی مدارس و اهتمام آموزش‌وپرورش به تداوم آموزش، مدارس مجازی در مراکز استعدادهای درخشان (سمپاد) استان هرمزگان راه‌اندازی شده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، مدیحه دوانی رئیس اداره استعدادهای درخشان هرمزگان با تأکید بر ادامه اجرای مستمر آموزش مجازی برای دانش آموزان گفت: در راستای تعطیلی مدارس به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و برای جبران آموزش معلمان، راهکارهای مختلف آموزش مجازی در دستور کار آموزش‌وپرورش استان هرمزگان قرارگرفته است.

وی افزود: مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) با راه‌اندازی مدرسه مجازی سمپاد اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی مجازی کرده است.

دوانی بابیان اینکه این آموزش‌ها هم به‌صورت زنده و هم ضبط‌شده است، تصریح کرد: دبیران به تهیه فیلم از تدریس خود با استفاده از نرم‌افزار تصویربرداری صفحه موبایل پیشرفته اقدام نموده و در کانال‌های مدرسه خود، در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهند.

رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش‌وپرورش استان هرمزگان اضافه کرد: در تشکیل کلاس‌های آنلاین، دبیر از منزل یا مدرسه با دانش آموزان در ارتباط است و به‌صورت مجازی در کلاس، آموزش می‌دهد و دانش آموزان نیز در ساعت تعیین‌شده به‌صورت آنلاین در کلاس به‌صورت مجازی حضور دارند.

وی به راه‌اندازی استودیو حرفه‌ای برای ضبط و آموزش کتب اشاره کرد و گفت: در بعضی مدارس در نظر داریم یک استودیو حرفه‌ای دریکی از کلاس‌ها راه اندازی تا نه‌تنها در شرایط کنونی، بلکه در شرایطی عادی سال تحصیلی، نظیر روزهای آخر هفته، تعطیلات عید و تابستان‌ها مورداستفاده قرار گیرد.

دوانی بیان کرد: برگزاری ساعات پرسش و پاسخ آنلاین دانش‌آموزی، برگزاری آزمون آنلاین، ارتباط و اطلاع‌رسانی به اولیاء، برگزاری کارگاه‌های آموزشی در خصوص مدرسه و غیره، از دیگر اقدامات مدرسه مجازی مراکز سمپاد استان است.

وی افزود: ارتقای مراقبت‌های سلامتی دانش آموزان، خانواده و معلمان، اصلی‌ترین هدف تربیتی و آموزشی است که به‌صورت مجازی نیز در این مدرسه مجازی آموزش داده می‌شود.

به اشتراک بگذارید :