23 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۷ ۱۳:۱۲:۵۹
کد مطلب:  1117567
تشریح اقدامات صورت گرفته در خصوص پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد اقدامات صورت گرفته در آموزش و پرورش استان در خصوص پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به لزوم پیگیری مباحث آموزشی دانش آموزان در این ایام اظهار داشت : از همه ظرفیت های استان در جهت آموزش دانش آموزان بهره خواهیم برد و آموزش تعطیل شدنی نیست.

"عباسعلی دانافر" گفت: معاونت آموزش متوسطه استان با بهره گیری از ظرفیت سرگروه های آموزشی متوسطه دوره اول و دوم و تشکیل جلسه با آنها و همچنین هنرستانهای فنی و حر فه ای و کاردانش در راستای تهیه و تولید محتوای آموزشی و ارائه محتوای آموزشی الکترونیکی به صورت فایل های متنی – صوتی ، تصویری اقدام نموده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود : در این راستا تاکنون بیش از 70 درصد از دبیران حوزه متوسطه اول در فرآیند تولید محتوا و انتشار محتوای الکترونیکی برابر بودجه بندی های کتب درسی و راهبری فرآیند آموزش با مشارکت سرگروههای آموزشی و سرگروههای حوزه نظری – فنی و حر فه ای و کاردانش مشارکت نموده اند.

وی گفت :  با هماهنگی صورت گرفته با مدیران در خصوص تهیه محتوای آموزشی به صورت الکترونیکی توسط دبیران و هنرآموزان مقرر شد از طریق سامانه اینترنتی مدارس و فضای مجازی (داخلی)فرایند آموزش ادامه یابد و معلمان به نحو مقتضی پیگیر امور تحصیلی دانش آموزان باشند.

دانافرتصریح کرد: معاونت آموزش ابتدایی استان نیز ستاد جهاد آموزشی و برگزاری جلسه در رابطه با نشر مطالب و تدریس های آماده شده توسط سرگروههای آموزشی استان و نواحی ومناطق تشکیل داده است.

این مقام مسئول افزود : اطلاعیه هایی برای مدیران ومعاونین وآموزگاران جهت توجیه موارد و ارائه پیشنهاداتی جهت اجرایی شدن بهتر آموزش مجازی برای دانش آموزان ارسال وکانال استانی اولیای دانش آموزان ابتدایی جهت نشر اخبار ،ارائه فایلهای آموزشی و پرورشی و راهکارهای مشاوره ای راه اندازی و موارد جدید آموزشی درقالب فیلم،فایلهای pdf وصوتی در ۶ پایه به صورت روزانه درسایت معاونت آموزش ابتدایی استان ارائه می گردد .

مدیر کل آموزش و پرورش استان همچنین افزود : مقرر شد معاونت پرورشی نقش ها و مسئولیت های مربیان،مشاوران و مراکز مشاوره را مشخص نموده و مراکز مشاوره به صورت غیر حضوری پاسخگوی اولیاء و دانش آموزان بوده و اطلاع رسانی لازم در این خصوص صورت پذیرد و همچنین کلیپ های آموزشی کوتاه در زمینه روش های مطالعه خود تنظیمی هدف گذاری و مدیریت زمان را تهیه و در صفحات رسمی آموزش و پرورش منتشر نماید.

دانافر خاطر نشان کرد : جهت رفاه حال فرهنگیان و مردم عزیزمرکز خدماتی درمانی فرهنگیان در سه شیفت کاری به صورت شبانه روزی تا پایان سال آماده ارائه خدمت به عموم مراجعه کنندگان می باشد.

وی از لغو طرح  اسکان نوروزی  فرهنگیان در سراسر کشور خبر داد و گفت: همه مراکز اقامتی،خدماتی و رفاهی فرهنگیان اعم از هتل ها،رستوران ها،تالارها به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا ویروس، ضدعفونی گردیده و تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان درخصوص دوره آموزشی ضمن خدمت فرهنگیان کفت : تاکنون نه هزار و سیصد  نفر از همکاران در دوره ی ضمن خدمت مجازی پیشگیری از بیماری های تنفسی حاد شرکت نموده اند.

وی تاکید کرد : معلمان همچنان با تشکیل گروه در شبکه های مجازیِ داخلی(مورد تائید)با دانش آموزان و خانواده های انها مشکلات آموزشی دانش اموزان را پیگیری و حل و فصل می نمایند و معاونین و گروه های اموزشی از ظرفیت های آموزشی مورد تائیدِ موجود در فضای مجازی جهت آموزش و اطلاع رسانی استفاده می نمایند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: ضدعفونی ۱۰۰۰ فضای اموزشی در استان انجام شده و همه مدارس و مراکز اموزشی دولتی و غیر دولتی اعم از سالن ها،کتابخانه ها، قرائت خانه ها و غیره مورد تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشد.

وی عنوان کرد همه اقدامات در خصوص جشن نیکوکاری به صورت غیرحضوری و از طریق فضای مجازی صورت خواهد پذیرفت.

دانافر گفت : معاونت برنامه ریزی امکان استفاده از اتوماسیون اداری تحت وب را برای همکاران مشمول دوره دورکاری فراهم  نموده و کلیه مکاتبات و فایل های آموزشی صرفاً از طریق اتوماسیون اداری و سایر مبادی مراودات الکترونیک انجام می شود.

وی همچنین از نهایی شدن و راه اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزی (شاد)توسط وزارت آموزش و پرورش خبرداد و افزود : این شبکه قرار است بستر لازم در خصوص ادامه  فرایند آموزش مجازی را فراهم سازد.

به اشتراک بگذارید :