24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ ۱۰:۳۳:۱۰
کد مطلب:  1120935
کاشت 3 اصله نهال به یاد مادر شهیدان فهمیده در آموزش و پرورش قزوین

سه اصله نهال به یاد مرحوم حاجیه خانم کریمی مادر شهیدان محمدحسین و داود فهمیده کاشته شد.

به روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، همزمان با فرارسیدن روز درختکاری، مدیرکل آموزش و پرورش استان در محوطه حیاط اداره کل به‌ کاشت نهال پرداخت.

حسنعلی اصغری گفت: با ترویج سنت اسلامی و فرهنگ نیکوی درختکاری، برای سبزی‌ زندگی و حفاظت از محیط زیست کوشا باشیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین ضمن اشاره به کلام امام خمینی(ره) که شهید فهمیده رهبر ماست، اظهار کرد: شهید فهمیده ها معلمان کلاس درس ایثار و فداکاری هستند، همه باید با تاسی به شهدای عزیزمان راه آنان را ادامه دهیم.

او خاطر نشان کرد: یاد مادران شهید به خصوص مرحوم حاجیه خانم کریمی مادر شهیدان فهمیده را گرامی می داریم که در طول تاریخ نمونه بارز صبر، استقامت و بهترین نمونه و الگوی مادران امروز ما شدند.

جبار حسنعلی پور، رئیس سازمان دانش آموزی استان قزوین نیز با اشاره به ضرورت توجه جدی به مسئله درخت کاری و رعایت مسائل زیست محیطی، گفت: روز درختکاری یک نماد است تا ما کمی به طبیعت خود حساس شویم و قدر این نعمت بزرگی که خداوند به ما عطا کرده تا چرخه زندگیمان جریان یابد را بدانیم.

او افزود: درخت کاری نباید محدود به یک روز خاص باشد، بلکه درخت کاری یک فرهنگ است و ما در ساختار سازمان دانش آموزی در نظر داریم این فرهنگ را بین دانش آموزان اشاعه داده و آن را به یک فرهنگ عمومی تبدیل کنیم.

به اشتراک بگذارید :